Petek, 6. 6. 2025, 18.23
1 dan
Nogometna tržnica, 6. junij
Postecoglou se kljub lovoriki poslavlja, Gasperini novi trener Rome

Ange Postecoglou ni več trener Tottenhama.
Ange Postecoglou kljub zmagi v ligi Europa ne bo več trener Tottenhama. Gian Piero Gasperini pa je novi trener Rome, nekdanji trener Atalante je podpisal triletno pogodbo z rumeno rdečimi. Lukasa Kwasnioka so medtem imenovali za novega trenerja povratnika v elitno druščino nemškega nogometa, Kölna. Kwasniok je v nekdanji klub Milivoja Novakovića in Miše Brečka prestopil po štirih letih dela pri Paderbornu, zamenjal pa je Friedhela Funkla, ki se s klubom po prvem mestu v drugi ligi ni uspel dogovoriti za podaljšanje sodelovanja.
Tottenham je odpustil glavnega trenerja Angeja Postecoglouja kljub zmagi v ligi Europa. Avstralca je iz trenerskega stolčka odneslo šele 17. mesto v premier ligi in najslabši izkupiček v zgodovini kluba. Sky Sports News poroča, da naj bi bil med glavnimi trenerji za za njegovega naslednika trener Brentforda Thomas Frank. 59-letni Postecoglou, ki je Tottenham vodil od leta 2023, je letos končal 17-letno sušo kluba brez lovorike. Z londonskim klubom je leta 2023 podpisal štiriletno pogodbo, poslavlja pa se tako po polovici.
"Včasih so bile prisotne olajševalne okoliščine, poškodbe in nato odločitev, da damo prednost evropski poti. Čeprav je zmaga v evropski ligi eden največjih trenutkov kluba, svoje odločitve ne moremo utemeljiti na čustvih, povezanih s to zmago," so ta korak utemeljili v vodstvu Tottenhama. Zdaj že nekdanji avstralski trener grških korenin je šele tretji v klubski zgodovini, ki je osvojil evropski pokal, poleg legendarnih osebnosti Billa Nicholsona in Keitha Burkinshawa.
Gasperini na čelo Rome
Sedeminšestdesetletni Gasperini je uspešno devetletno delovanje v klubu iz Bergama zaključil z vrhuncem in z zmago v evropski ligi 2023/24. Roma je v izjavi za javnost zapisala, da so "lastniki in odhajajoči trener Claudio Ranieri prepričani, da je Gasperini pravi človek za to vlogo".
V vodstvu ekipe iz italijanske prestolnice so dodali, da je "Gasperinijeva kariera doslej zaznamovana z inovativno taktiko, delovno etiko in izjemno sposobnostjo vrednotenja igralcev".
Sprememba tudi pri Kölnu
Köln ni razkril podrobnosti pogodbe z novim trenerjem, medijska namigovanja pa trdijo, da bo Paderbornu plačal več kot milijon evrov odškodnine.
Lukas Kwasniok
Köln je bil nekdanji dvakratni prvak bundeslige, a je že sedemkrat iz nje izpadel. V prihodnosti v klubu pričakujejo večjo stabilnost.
Gabriel podaljšal z Arsenalom
Brazilski nogometni reprezentant Gabriel je z londonskim Arsenalom še za dve leti podaljšal pogodbo, ki se bi mu sicer iztekla leta 2027. Sedemindvajsetletni branilec je bil eden najzaslužnejših za dobre predstave topničarjev v prejšnji sezoni, v kateri je Arsenal zasedel drugo mesto v domačem prvenstvu, poroča AFP.
Gabriel je podaljšal z Arsenalom.
Gabriel je v prejšnji sezoni za Arsenal odigral 42 tekem - v njej je dosegel tudi pet golov, preden si je na tekmi s Fulhamom natrgal zadnjo stegensko mišico in moral oditi na prisilen odmor.
Arsenal je v začetku tedna sporočil, da bosta Jorginho in branilec Kieran Tierney zapustila klub, ko jima bo konec meseca potekla pogodba, po izteku pogodbe pa sodelovanje nameravajo nadaljevati s Thomasom Partyjem, s katerim potekajo razgovori.
Preberite še: