Thermometer Blue 0

NK Rudar NK Krško

Sobota, 27. 2. 2016, 17.18

Krčani ujeli Velenjčane (video)

Nogometaši velenjskega Rudarja so v 23. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Krškemu z 0:1 (0:0).

V Velenju sta se pomerili ekipi, ki sta pred začetkom spomladanskega dela zasedali zadnji dve mesti. Tudi po prvem obračunu v tem delu sezone sta na repu lestvice, a s to razliko, da imajo Krčani zdaj enako število točk kot Velenjčani (ter Novomeščani in Koprčani). Zmago je gostom, ki so zadnje pol ure igrali z igralcem manj, zagotovil Luka Volarič.

Prvi polčas v Velenju je minil brez posebnih nevarnosti za enega ali drugega vratarja. Konkretnejši pa so bili Krčani, ki so enega nevarnejših strelov sprožili v sedmi minuti prek novinca v ekipi Enisa Đurkovića, Matej Radan pa se je izkazal. Slednji je moral posredovati tudi v 30. minuti, a je bil takratni poskus Luke Štefanca lahek zalogaj za velenjskega čuvaja mreže.

Prav Štefanac pa je poskrbel za prvo razburjenje v drugem polčasu, v 57. minuti je storil grob prekršek nad Ivanom Knezovićem in dobil neposredni rdeči karton. Kljub igralcu manj so gosti povedli v 64. minuti, ko je po podaji iz kota pred golom Rudarja povsem sam ostal Luka Volarič in z glavo zadel za 1:0.

Rudarju kljub igralcu več ni uspelo resno ogroziti vrat gostov, je pa stopnjeval pritisk proti koncu tekme. Nevarnejša strela sta sprožila Luka Prašnikar v 86. minuti in Klemen Bolha v 88. minuti, a nista bila dovolj dobra, da bi domačim prinesla vsaj točko.

Rudar bo v 24. krogu prihodnjo soboto gostoval v Kopru, Krško pa bo dan pozneje gostilo Krko.