KONFERENČNA LIGA, 1/16 FINALA (POVRATNE TEKME)

Kurtić junak svoje ekipe ob napredovanju v osmino finala

Jasmin Kurtić PAOK | Jasmin Kurtić je PAOK popeljal do napredovanja. | Foto Reuters

Jasmin Kurtić je PAOK popeljal do napredovanja.

Danes so bile na sporedu povratne tekme 1/16 finala konferenčne lige, v katerem so napredovanje lovili tudi trije klubi slovenskih legionarjev. Uspešen je bil le Jasmin Kurtić, ki je s PAOK Solunom proti Midtjyllandu napredoval po izvajanju enajstmetrovk, slovenski reprezentant pa je zadel odločilni zadnji poskus z bele pike. Dejan Petrović je v gosteh pri Vitesseju z Rapidom klonil z 0:2 in mu ni uspelo ubraniti prednosti s prve tekme, Fenerbahče Mihe Zajca pa je proti Slavii iz Prage izgubil tudi na drugi tekmi.

Atletico Manchester United
Sportal Švedski najstnik premagal Oblaka, sreča pustila na cedilu Atletico

Dvoboj Paoka in Midtjyllanda je po zmagi Dancev na prvi tekmi z 1:0 danes moral v podaljšek, potem ko so Grki redni del tekme dobili z 2:1. Za Grke sta zadela Andrja Živković in Vierinha, za Dance pa Daniel Hoegh v 80. minuti, ki je tako izsilil podaljšek. V tem odločitve ni bilo, tako da so sledile enajstmetrovke. Pri teh so bili Grki stoodstotni, zadnjo, peto, za potrditev zmage je zadel Jasmin Kurtić, ki je igral celo tekmo.

Jasmin Kurtić se je takole veselil napredovanja med 16 najboljših. | Foto: Reuters Jasmin Kurtić se je takole veselil napredovanja med 16 najboljših. Foto: Reuters

Obračun praške Slavie in Fenerbahčeja je dobila prva. Na prvi tekmi je zmagala s 3:2, na povratni, na kateri Miha Zajc zaradi kartonov ni igral za Turke, pa prav tako s 3:2. Yira Sor je zadel dvakrat za Slavio.

Dunajski Rapid z Dejanom Petrovičem, ta je danes igral od 81. minute, je imel s prve tekme proti Vitesseju prednost z 2:1, danes pa so Nizozemci že v tretji in 19. minuti dosegli gola, ki sta jih popeljala med 16.

V osmino finala so se prebili še Bodö/Glimt, ki je izločil Celtic Glasgow (prva tekma 3:1, druga 2:0), Marseille, ki je bil boljši od Karabaha Agdama (3:1, 3:0), PSV, ki je ugnal Maccabi Tel Aviv (1:0, 1:1), Partizan, ki je izločil praško Sparto (1:0, 2:1), in Leicester City, ki je premagal Randers (4:1, 3:1).

Žreb parov osmine finala bo v petek.

Paokov lastnik za dve leti v zapor

Grško-ruski podjetnik Ivan Savvidis, lastnik grškega nogometnega prvoligaša Paoka, je bil obsojen na 25-mesečno zaporno kazen, ker je leta 2018 na igrišče stopil s pištolo za pasom, poroča hrvaška tiskovna agencija Hina.

Dvainšestdesetletni Savvidis, sicer dober prijatelj ruskega predsednika Vladimirja Putina, je dobil tudi triletno prepoved obiska tekem v Grčiji, obenem pa je grška nogometna zveza odvzela tri točke Paoku in mu naložila visoko globo. Savvidis, na Kavkazu rojeni Grk, ki je obogatel kot lastnik tobačnih tovarn, je pred štirimi leti oborožen odšel na igrišče do sodnika, potem ko so razveljavili Paokov zadetek v 90. minuti v derbiju proti AEK iz Aten.

Savvidis je lastnik Paoka postal leta 2015, pred 20 leti pa je bil že prvi mož Rostova.

Paok, kjer blesti slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, sicer danes čaka povratna tekma kvalifikacij za osmino finala konferenčne lige proti danskemu Midtjyllandu. Danci so na prvi tekmi zmagali z 1:0.

Živković 20., Vieirinha 26.; Hoegh 80.
Jasmin Kurtić (PAOK) je igral celotno tekmo, v 56. minuti je prejel rumeni karton, zadel je odločilno, peto 11-m.

Slavia Praga* : Fenerbahče 3:2 (2:1)  /3:2/
Schranz 19., Sor 27., 63.; Yandar 39., Berisha 90.
Miha Zajc (Fenerbahče) zaradi kazni kartonov ni imel pravice nastopa.

Vitesse* : Rapid Dunaj 2:0 (2:0)  /1:2/