8 let, 3 mesece

Matjaž Kek

Petek, 12. 4. 2013, 20.47

Kek na Hrvaškem prekinil sanjski niz

Nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek, ki je na krilih štirih zaporednih zmag na Hrvaškem pridobil številne simpatije, je doživel prvi poraz. Z Rijeko je na gostovanju pri Splitu izgubil z 1:3.

Izbranci Matjaža Keka so priznali premoč Splitu, ki je slovenskim ljubiteljem nogometa ostal v spominu po evropskem obračunu z Domžalami v sezoni 2011/12, ko je po dveh zmagah izločil slovenskega predstavnika. Nekdanji slovenski selektor pred dvobojem ni zaman opozarjal, da je po štirih zaporednih zmagah vsakršna evforija nepotrebna, saj so njegovi izbranci premagali štiri tekmece iz spodnje polovice razpredelnice. Tokrat so se namerili na Split, ki se prav tako kot Rijeka poteguje za Evropo. RNK Split, v tej sezoni ga vodi nekdanji jugoslovanski in hrvaški reprezentant Zoran Vulić, je Rijeko ugnal s 3:1, vsi zadetki pa so padli v zadnji četrtini srečanja.

Joganu razveljavili zadetek, čez dva tedna spet v Splitu

Barve Rijeke sta branila tudi dva slovenska legionarja. Matija Škarabot je na levi strani odigral vso tekmo, v 74. minuti pa je v igro vstopil Kris Jogan. Nekdanji napadalec Gorice je kmalu po vstopu v igro dosegel zadetek za 1:1, ki pa ga je sodnik ob vidnem negodovanju gostov razveljavil, nato pa so v zaključku dvoboja goli deževali na obeh straneh. Split, mlajši mestni brat znamenitega Hajduka, je v 84. minuti povišal prednost na 2:0, nato je Leon Benko, najboljši strelec Rijeke, pa tudi hrvaškega prvenstva, znižal na 1:2, a upanje gostov ni trajalo dolgo, saj je Split že v naslednjem napadu dosegel zadetek za končnih 3:1. Rijeka še vedno vztraja na drugem mestu 1. HNL, a bi lahko njen poraz v Dalmaciji izkoristila Hajduk in zagrebška Lokomotiva. V soboto igrata doma. Če bosta upravičila vlogo favorita, bo Kekova ekipa zdrsnila na četrto mesto, Split pa se ji je približal na točko zaostanka. Zaključek v hrvaškem prvenstvu bo očitno še napet, Kekova Rijeka pa se bo čez dva tedna vrnila v Split, le da bo takrat gostovala na Poljudu, pri Hajduku.