JUŽNOAMERIŠKE KVALIFIKACIJE ZA SP 2022, 6. KROG

Brazilci stoodstotni, Messi in druščina zapravili lepo prednost

Neymar | Neymar je načel Paragvajsko mrežo. | Foto Guliverimage

Neymar je načel Paragvajsko mrežo.

V noči na sredo so južnoameriške nogometne reprezentance odigrale dvoboje 6. kroga kvalifikacij za SP 2022. Na veliko tekmovanje, ki bo prihodnje leto v Katarju, se bo uvrstilo pet najboljših ekip. Vodilna Brazilija, je dobila še šesto tekmo v tem ciklusu in Paragvaju prizadejala prvi poraz. Na najzanimivejši tekmi kroga sta se v Kolumbija in Argentina razšli brez zmagovalca.

V južnoameriških kvalifikacijah smo spremljali 6. krog, po katerem Brazilija še trdneje ostaja na prvem mestu v kvalifikacijah. Brazilci so na krilih Neymarja proti Paragvaju povedli že v uvodu v srečanje, zmago pa nato z zadetkom Lucasa Paquete potrdili šele povsem ob koncu. Paragvaj se je izkazal za žilavega nasprotnika, ki se ni ustrašil velike Brazilije. Kožo Brazilcev je tako moral reševati vratar Ederson.

Argentina zapravila 2:0

Še bolj vroče je bilo na dvoboju Kolumbije in Argentine. Gostje so po slabih desetih minutah, z goloma Cristiana Romera in Leandra Paredesa vodili že z 2:0. Soigralec Josipa Iličića pri Atalatnti Luis Muriel je na začetku drugega polčasa znižal, nato pa je za točko domačih v četrti minuti sodnikovega dodatka poskrbel Miguel Borja.

Na preostalih srečanjih se je zmage veselil še Peru, ki je z 2:1 slavil v Ekvadorju, srečanj med Venezuelo in Urugvajem ter Čilom in Bolivijo pa sta se končali z delitvijo točk.