Ponedeljek, 27. 8. 2018, 22.30

Italijansko prvenstvo, 2. krog

Roma proti Atalanti rešila točko, navijači Genoe 43 minut v tišini

Genoa Empoli | Foto Twitter

V nedeljo so bili v italijanskem prvenstvu na delu vsi Slovenci. Jasmin Kurtić je s Spalom z 1:0 ugnal Parmo, za katero nastopa tudi Leo Štulac. Samir Handanović je z Interjem po dveh odigranih krogih še brez zmage. Posebno noto je imela tekma med Genoo in Empolijem, na kateri so se navijači Genoe poklonili žrtvam nesreče, ko se je 14. septembra zrušil cestni viadukt. V ponedeljek sta krog zaključili Roma in Atalanta, za katero oboleli Josip Iličić ni igral.

Juventus je v vodstvo z mojstrskim strelom v prvem polčasu v vodstvo popeljal Miralem Pjanić, drugi zadetek za črno-bele je zadel Mario Mandžukić. Cristiano Ronaldo, prvi zvezdnik ekipe, v dresu Juventusa še vedno ostaja brez zadetka. To je bila prva tekma Portugalca v majici Juventusa pred domačimi navijači.

Mojstrovina Miralema Pjanića:

Vsi Slovenci so bili na delu v nedeljo. Leo Štulac je s Parmo izgubil na gostovanju pri Spalu Jasmina Kurtića. Oba slovenska nogometaša sta na igrišču prebila vseh 90 minut. Inter Samirja Handanovića je po porazu v prvem krogu še vedno brez uspeha. Tokrat so Milančani zapravili vodstvo z 2:0 proti Torinu in na koncu iztržili točko.

Chievo, za katerega je nastopil tudi Valter Birsa in podal za gol, je visoko z 1:6 klonil proti Fiorentini. Povratnika po poškodbi Boštjana Cesarja ni bilo na klopi Chieva. Luka Kranjc je za Frosinone odigral vseh 90 minut in se z Bologno razšel z neodločenim izidom 0:0, Miha Zajc je z Empolijem klonil proti Genoi, katero je s klopi spremljal tudi Rok Vodišek

Navijaška skupina italijanskega nogometnega prvoligaša Genoe je na nedeljski prvenstveni tekmi proti Empoliju prvih 43 minut prebila v tišini, s čemer je počastila žrtve nesreče, ki se je zgodila 14. avgusta, ko se je v njihovem mestu zrušil avtocestni viadukt. V 43. minuti srečanja so gledalci žrtve počastili z aplavzom, na velikem ekranu pa so se prikazala imena vseh, ki so v nesreči izgubili življenje.

V Rimu je Roma gostila Atalanto, ki še vedno ne more računati na obolelega Josipa Iličića. Tudi brez pomoči slovenskega reprezentanta so bili gostje že na pragu pomembne zmage in ob polčasu vodili s 3:1, nato pa so se gostitelji vrnili v igro in do konca tekme prišli do izenačenja. Tekma se je končala z izidom 3:3.