26. 9. 2024,
10.00

18 ur, 26 minut

Thermometer Blue 0,22

Pisa Jan Mlakar Žan Jevšenak Salernitana Petar Stojanović Cremonese Žan Majer Sandi Lovrič Jaka Bijol David Pejičić Udinese italijanski pokal

Četrtek, 26. 9. 2024, 10.00

Italijanski pokal, 2. krog

Kapetan Bijol zadel in napredoval, Palermo v Neaplju

Jaka Bijol | Jaka Bijol je v pokalnem obračunu izločil reprezentančnega soigralca Petra Stojanovića. | Foto www.alesfevzer.com

Na uvodni tekmi šestnajstine finala italijanskega nogometnega pokala je Cagliari z zadetkom Gianluce Lapadule, nekdanjim napadalcem Gorice, z 1:0 premagal Cremonese, za katerega je Žan Majer odigral vso tekmo. V sredo je Udinese s pomočjo Jake Bijola in Sandija Lovrića ter brez Davida Pejičića premagal Salernitano, pri kateri je Petar Stojanović ostal na klopi, s 3:1. Pisa Jana Mlakarja in Žana Jevšenaka je izpadla po domačem porazu z 0:1 s Ceseno. Danes bo Napoli, ki mu gre v tej sezoni odlično, gostil Palermo.

Atalanta Como
Sportal Preobrat Coma v Bergamu, legendarni Španec se veseli

Pokalni naslov v Italiji brani Juventus, ki se bo, podobno velja še za drugih sedem nosilcev, tekmovanju pridružil šele v osmini finala. Juventus, Fiorentina, Bologna, Atalanta, Milan, Roma, Lazio in italijanski prvak Inter bodo tako zaigrali v italijanskem pokalu šele čez nekaj mesecev.

Prvi gol za zmago Udineseja s 3:1 je zabil slovenski branilec Jaka Bijol, ki je nosil kapetanski trak in odigral vso tekmo. Sandi Lovrić je bil na zelenici do 60. minute. Petar Stojanović je pri poraženi Salernitani ostal na klopi. Ob porazu Pise s Ceseno z 0:1 sta bila Jan Mlakar in Žan Jevšenak v prvi enajsterici. Mlakar je moral z zelenice že v 23. minuti.

Torino, ki mu gre odlično v serie A, je presenetljivo doma klonil proti Empoliju. Zmagoviti zadetek za nekdanje soigralce Petra Stojanovića je v zadnji minuti dosegel Švicar Nicolas Haas.