Los Angeles Galaxy Zlatan Ibrahimović

Četrtek, 26. 9. 2019, 11.40

la galaxy si je zagotovil mesto v končnico

Ibrahimović zabil in skočil v končnico

zlatan ibrahimović | Zlatan Ibrahimović je zabil za zmago nad Realom in uvrstitev v končnico. | Foto Reuters

Zlatan Ibrahimović je zabil za zmago nad Realom in uvrstitev v končnico.

Zlatan Ibrahimović je v letošnji sezoni severnoameriške nogometne lige MLS zabil že 28. svoj gol. Nekdanji švedski reprezentant je bil ključni mož pri zmagi Los Angeles Galaxy z 2:1 proti Realu iz Salt Lake Cityja. Z zmago so si nogometaši iz mesta angelov zagotovili tudi nastop v letošnji končnici prvenstva.

Ibrahimović s svojimi odmevnimi nastopi in izjavami, s katerimi zelo rad poudarja svojo veliko samozavest, poskrbi za veliko medijsko prepoznavnost onstran in tostran velike luže.

Tokrat je z golom v 80. minuti svoji ekipi priigral prednost dveh zadetkov. Ta se je sicer v predzadnji minuti rednega dela zmanjšala, a je bilo vse skupaj dovolj za zmago Los Angeles Galaxy.

Trenutno je Ibrahimović na drugem mestu strelcev v ligi MLS, Major League Soccer. Dva gola več je zbral Carlos Vela, član mestnih rivalov Los Angeles FC. Ibrahimović je v dveh sezonah v MLS zabil že okroglih 50 golov.

Galaktiki iz največjega kalifornijskega mesta imajo trenutno 51 točk in so na tretjem mestu v razvrstitvi zahodne konference. Ibrahimović, ki bo 3. oktobra dopolnil 38 let, bo prvič onstran velike luže zaigral v končnici MLS. Kalifornijska ekipa je nazadnje igrala v končnici leta 2016, ko so izpadli v polfinalu.

Prvi gol za goste na tekmi v Salt Lake Cityju je v 50. minuti zabil Cristian Pavon, Nedum Onuoha je v 89. minuti dosegel edini zadetek za domačo zasedbo.

Sportal Ibrahimović, njegov dvojnik, razjarjeni Higuain, šala Silve, ki ni naletela na dober odziv ...