7 let, 12 mesecev

Bayern Josep Guardiola Mario Götze

Četrtek, 28. 11. 2013, 12.38

Guardiola ponosen, Robben tudi, a ima raje lovorike

Bavarski nogometni stroj melje naprej. V ligi prvakov je zmagal že desetič zapored in postavil nov mejnik. Josep Guardiola je na dosežek, sam je na klopi Bayerna vodil pet srečanj, zelo ponosen.

Rekord Barcelone po številu zaporednih zmag v ligi prvakov je zdržal le 11 let. Zanimivo je, da je podvig Kataloncev iz sezone 2002/03 izboljšalo ravno moštvo, ki ga vodi Josep Guardiola, nekdanji trofejni igralec ter trener Barcelone. "To je zgodovinski dosežek, ki me navdaja s ponosom. Liga prvakov je zahtevno tekmovanje, kjer igrajo nevarni tekmeci, tako da si takšen niz zasluži veliko spoštovanje," je po zmagi v predmestju Moskve povedal trener Bayerna, ki je bil navdušen nad predstavo Maria Götzeja. Nemški reprezentant, ki je s prestopom iz Dortmunda dvignil veliko prahu, se je znašel med strelci še na drugi tekmi zapored. "Mario je zelo pameten igralec. Na igrišču lahko pokaže ogromno kakovosti."

Prvi zadetek za nemškega in evropskega prvaka je v ruskem mrazu, ki so ga začinile še snežinke, dosegel Arjen Robben. Tudi on je ponosen na niz desetih zaporednih zmag: "To je krasen niz. Dokazali smo, da nas krasi pravi značaj, in dosegli največ, kar se da. Ne igramo pa zaradi tega, da bi podirali rekorde, pač pa da bi osvajali lovorike," je izpostavil Nizozemec, ki je imel med tekmo kar nekaj težav zaradi spolzkega in mokrega igrišča.

Če bo Bayern zmagal tudi v zadnjem krogu, bo rekord popravil na enajst zaporednih zmag. Na Allianz Areni bo gostoval v zadnjem času zelo razigrani Manchester City, a so Bavarci v tej sezoni že dokazali, da mu lahko stopijo na žulj. Na Otoku so zmagali s 3:0 in povsem nadigrali Pellegrinijevo zasedbo.