11.01

Jasmin Kurtić

Ponedeljek, 3. 8. 2015, 11.01

Evrogol Kurtića v Londonu (video)

Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je v novo sezono vstopil kot nogometaš Atalante. V novem klubu se odlično počuti. V soboto je na gostovanju pri londonskem klubu QPR poskrbel za potezo srečanja.

Belokranjec Jasmin Kurtić se je v začetku poletnega prestopnega roka poslovil od velikega prijatelja Josipa Iličića in tabora Fiorentine. Odšel je v Bergamo k italijanskemu prvoligaškemu klubu Atalanti, tako da se bo vsaj dvakrat na leto pomeril z nekdanjimi soigralci iz Firenc. Atalanto vodi slovenski zamejec Eduardo Reya, ki si je prizadeval, da bi njegovo zvezno vrsto okrepil standardni slovenski reprezentant. Kurtić ni dolgo čakal na strelski prvenec v dresu novega delodajalca. Na prijateljskem srečanju na londonskem štadionu Loftus Road, kjer je doma klub Queens Park Rangers, je poskrbel za najlepšo potezo srečanja. V zanj še kako ''srečni'' 13. minuti je dosegel vodilni zadetek za Atalanto z izvrstnim volejem, ko je z razdalje sprožil strel proti vratom nemočnega vratarja. Slovenski legionar, ki je na Apeninskem polotoku nabiral izkušnje v dresu Palerma, Vareseja, Sassuola, Torina in Fiorentine, je odigral 58 minut.

QPR bo v novi sezoni nastopil v drugem angleškem klubskem razredu, saj je razočaral navijače in izpadel iz druščine najboljših. V drugem polčasu je Jay Emmanuel-Thomas poskrbel za izenačenje, tako da se je angleško-italijanski nedeljski spopad v Londonu končal brez zmagovalca (1:1).

Po prvotnem scenariju bi se moral QPR v nedeljo pomeriti s turškim Bešiktašem, a so se zaradi varnostnih razlogov – navijači istanbulskega velikana so na nedavnih prijateljskih tekmah v Avstriji zakuhali nekaj težav – odločili drugače in v goste povabili člana serie A.