Afriško Prvenstvo

Ponedeljek, 10. 1. 2022, 22.10

AFRIŠKO PRVENSTVO 2021 (2. DAN)

Drugi dan afriškega prvenstva štiri tekme z izidom 1:0

Maroko - Gana | Maročani so z 1:0 premagali Gance. Tudi preostale tri ponedeljkove tekme so se končale z izidom 1:0. | Foto Guliverimage

Na afriškem nogometnem prvenstvu v Kamerunu so danes tekme 1. kroga odigrali v skupinah B in C. Senegal je v skupini B v Bafoussamu z 1:0 odpravil Zimbabve, Gvineja pa Malavi z enakim izidom. V skupini C v Yaoundeju pa je Maroko ugnal Gano z 1:0, Gabon pa je prav tako z 1:0 premagal Komore.

Kamerun
Sportal Kamerunski levi osrečili navijače

Senegal, ki je na 20. mestu lestvice Mednarodne nogometne zveze, kar je najvišje od afriških reprezentanc, je Zimbabve odpravil z golom zvezdnika Liverpoola Sadia Maneja, ki je v sedmi minuti sodniškega dodatka izkoristil najstrožjo kazen.

Na drugi tekmi skupine je Gvineja premagala Malavi, edini gol je že v prvem polčasu dosegel Issiaga Sylla. Malavi, ki tretjič igra na prvenstvu in prvič po letu 2010, ima v svojih vrstah 13 okužb z novim koronavirusom.

V skupini C je Maroko do zmage prišel po zaslugi krilnega nogometaša francoskega Angersa Sofiana Boufala, ki je zadel v 83. minuti. Tudi četrta današnja tekma se je končala z 1:0, Gabon, pri katerem član sežanskega Tabora Fahd Ndzengue ni zaigral, je prišel do zmage proti Komorom po golu Aarona Boupendze v 16. minuti.