7 let, 12 mesecev

Luiz Adriano Šahtar Doneck

Sreda, 22. 10. 2014, 12.43

Brazilec je v Belorusiji rušil rekorde (video)

Za nami je rekorden večer zadetkov v ligi prvakov, žal jih je veliko, kar šest, končalo tudi v mreži Maribora na tekmi proti Chelseaju v Londonu. Še bolj noro je bilo v Belorusiji.

Tam je Šahtar Doneck premagal BATE s kar 7:0, nesporni junak tekme pa je bil Luiz Adriano, ta je zadel kar petkrat in postal šele drugi nogometaš po Lionelu Messiju, ki mu je kaj takega uspelo v ligi prvakov. Hkrati je brazilski napadalec, zadeval je v 28., 37., 40., 44. in 82. minuti, postal prvi, ki je kar štirikrat zadel v enem polčasu.

Postavil je še nekaj novih mejnikov. Za štiri zadetke je potreboval vsega 17 minut, tako hitro tega ni dosegel še nihče. Prav tako je postavil nov rekorden čas v minutah, kolikor jih je potreboval za tri zaporedne zadetke – vsega osem.

Zdaj se bo lahko vedno hvalil

"Zadeti trikrat je nekaj fantastičnega. Ko pa zabiješ kar pet golov, ostaneš brez besed. Ne vem, kaj naj rečem. Vem le, da se bom zdaj lahko vedno hvalil s tem dosežkom," je bil po tekmi ves iz sebe napadalec, ki je v tej sezoni lige prvakov zadel že šestkrat in je seveda najboljši strelec tekmovanja.

"Prav vsakega izmed petih golov sem vesel, a morda še najbolj prvega. Rad bi se zahvalil soigralcem. Brez njih mi ne bi uspelo. Oni so poskrbeli, da sem zadeval in igral tako dobro, kot sem," je še povedal 27-letni napadalec, ki barve Šahtarja brani že kar devet sezon.

Ukrajinski prvaki so po treh krogih v skupini H na drugem mestu s petimi točkami. Vodi Porto, ki ima dve več, tretji je BATE s tremi in zadnji Athletic Bilbao z zgolj eno točko.