13.25

Neymar

Ponedeljek, 1. 7. 2013, 13.25

Brazilci pridobili spoštovanje, Španci lekcijo

Brazilci so na pokalu konfederacij, ki služi kot nekakšna generalka pred svetovnim prvenstvom, premagali vse tekmece in spet vrnili upanje navijačev po najvišjih mestih. Španci so prekinili niz zmag.

Brazilci so v velikem slogu v finalu premagali aktualne evropske in svetovne prvake (3 : 0) in tretjič zapored osvojili naslov prvaka na pokalu konfederacij. To je za nogometno velesilo, ki se je, zelo zanimivo, na turnir podala z do zdaj najnižjega, kar 22. mesta na lestvici FIFE. Tudi zato je bilo še kako pomembno, da se Brazilija vrne na nogometni zemljevid in svojemu narodu, ki je med turnirjem pripravljal številne proteste v boju za boljši življenjski standard, povrne vero. "Brazilija je pokazala, da se je reprezentanca vrnila. Nismo se skrivali, temveč smo tekali in tekali. Od začetka do konca smo igrali čvrsto in pokazali, da smo močna ekipa. Hvala navijačem za veliko podporo. Za njih in ves svet imam sporočilo: Moramo se držati skupaj, le tako bomo stvari premaknili naprej", je dejal najboljši igralec turnirja in strelec štirih golov na petih tekmah, Neymar. Brazilski superzvezdnik je tik pred začetkom pokala konfederacij sklenil 57 milijonov evrov težak dogovor z Barcelono.

Španci so prekinili niz 26 tekem brez poraza, po porazu v finalu pa je selektor Španije dejal: "Brazilci so imeli na začetku prvega in drugega polčasa nekaj sreče z doseženima goloma, vendar ne bom iskal izgovorov za poraz. Brazilija je zasluženo zmagala in lahko ji čestitam," je svoje mnenje podal Vicente del Bosque.