20.18

Roman Bezjak

Sreda, 30. 10. 2013, 20.18

Bezjak spet v polno: dve tekmi, pet golov

Potem ko je v zadnjem krogu zabil kar štiri gole pri zmagi Ludogorca v bolgarskem prvenstvu, se je med strelce vpisal tudi v sredo, pri zmagi nad Černomercem v Burgasu.

Roman Bezjak je v odlični strelski formi. V zadnjih dveh prvenstvenih tekmah Ludogorca, ki je vodilni v prvi bolgarski ligi, je zabil pet golov in dodal še podajo. Tokrat je na polno meril v Burgasu, kjer je njegova ekipa zmagala z 2:0.

Zadel je v 41. minuti, ko je rutinirano zadel z glavo po podaji soigralca. Na igrišču je bil 89 minut, potem pa odkorakal na klop.

Zdaj je že pri sedmih golih na desetih prvenstvenih tekmah. Osem tekem je odigral tudi v Evropi – v kvalifikacijah za ligo prvakov in v skupinskem delu lige Europa - , in zabil en gol, prispeval pa tudi dve podaji. Skupaj torej 18 tekem, osem golov in tri podaje.

Ludogorec, ki je branilec naslova, je skupaj z Litexom Lovečem vodilni v prvi bolgarski ligi. Na 15 tekmah je zbral 34 točk.