7 let, 12 mesecev

Diego Simeone

Petek, 15. 2. 2013, 8.23

Atletico pred izpadom: Simeone prevzel odgovornost

Atletico, ki je lani osvojil naslov v ligi Europa, je prvo tekmo šestnajstine finala proti Rubinu Kazanu v Madridu izgubil z 0:2 in je blizu izpada iz tekmovanja.

''Možnosti za napredovanje so zelo majhne,'' je po tekmi priznal Diego Simeone, trener Atletica Madrida. Ta si je privoščil velik spodrsljaj proti ruskemu prvoligašu. Rubin Kazan je v vodstvo prišel na samem začetku tekme, ko je zadel turški vezist Gökdeniz Kardeniz. Atletico je napadal za preobrat in imel ves drugi polčas številčno premoč, saj je bil pri gostih v zadnji minuti prvega dela igre izključen Rus Roman Šaronov, a tega ni izkoristil. Še več, v peti minuti sodnikovega podaljška je prejel gol in izgubil z 0:2. Rusi so zadeli po tem, ko je domači vratar Segio Asenjo ob izvajanju kota pritekel v kazenski prostor Rusov. Te so se ubranili, v hitrem nasprotnem napadu pa je Španec Pablo Orbaiz zadel v prazen gol in postavil končni izid tekme, ki je branilce naslova postavil na rob izpada.

''Odločitev, da gre Asenjo pred nasprotnikov gol v zadnjem napadu, je bila moja. Jaz sem kriv. Želel sem si, da bi izenačili, žal pa se je zgodilo ravno obratno. Tvegal sem, tokrat se mi žal ni izplačalo. Zdaj smo v skorajda izgubljenem položaju. Na povratni tekmi moramo zadeti vsaj dvakrat, ob tem pa ne smemo prejeti gola. Težko bo,'' se zaveda argentinski trener trenutno drugouvrščenega španskega prvoligaša. ''Imeli smo veliko priložnosti, a jih nismo izkoristili. Rusi so se dobro branili, a mislim, da bi si vseeno zaslužili vsaj remi. Nismo igrali slabo, svojim fantom ne morem očitati ničesar,'' je za konec dodal Simeone, ki je v četrtek doživel že tretji poraz na zadnjih petih tekmah v vseh tekmovanjih.