11. 7. 2015,
8.51

Zoran Dragić Gašper Vidmar Alen Omić NBA

Sobota, 11. 7. 2015, 8.51

Zoran Dragić s preigravanjem povsem vrgel iz tira tekmeca in podal za zabijanje (video)

V petek so bili v poletni ligi NBA aktivni kar trije slovenski košarkarji. Največ je pokazal Zoran Dragić, prve minute pa sta okusila Gašper Vidmar in Alen Omić.

Miami Heat je z visoko zmago 91:68 končal tekmovanje v poletni ligi v Orlandu, zdaj pa se podaja še v Las Vegas.

Slovenski reprezentant Zoran Dragić je za konec dela v Orlandu pokazal odlično predstavo ter v 27 minutah igre prispeval 16 točk (met iz igre 6/13, od tega 3/6 trojke), šest skokov, dve podaji in dve ukradeni žogi.

Poskrbel je tudi za nekaj lepih potez, vse pa je navdušila tista, v kateri je s preigravanjem povsem vrgel iz tira obrambnega igralca, da se je ta znašel na tleh. Povrhu vsega je še lepo podal soigralcu, ki je žogo zabil v koš.

Na koncu je bil najkoristnejši igralec tekme.

Na parketu tudi Gašper Vidmar in Alen Omić

Premierno se je v dresu NBA-ekipe preizkusil Gašper Vidmar. Slovenski center v poletni ligi namreč igra za New Orleans Pelicans. Tekmo proti Milwaukee Bucks je začel v prvi peterki, trener pa mu je namenil skoraj 19 minut.

V tem času je dosegel dve točki (met iz igre 1/2, prosti meti 0/4), zbral štiri skoke in dve podaji, njegova ekipa, pri kateri je s 30 točkami blestel Seth Curry – mlajši brat Stephena Curryja –, pa je zmagala s 101:89.

Na delu je bil še en košarkar, ki je na reprezentančnem seznamu Jureta Zdovca. Alen Omić je v poletni ligi član Denver Nuggets, prvo tekmo pa je odigral proti Atlanti in se s 86:71 veselil zmage. Njegov učinek v devetih minutah je bil bolj skromen, saj se mu ni uspelo vpisati med strelce. Zgrešil je namreč en met iz igre, sicer pa je v statistiko vpisal en skok in dve blokadi.