Thermometer Blue 0

Tajfun Cibona

Sobota, 19. 12. 2015, 21.33

Zagrebčani prekinili zmagovit niz slovenskih prvakov

Košarkarji Tajfuna so v 15. krogu lige Aba izgubili tekmo z zagrebško Cibono z 52:74 (15:22, 34:39, 45:60).

Tajfun je proti Ciboni, kjer igrata tudi dva slovenskega košarkarja Žan Mark Šiško in Nebojša Joksimović, lovil četrto zaporedno zmago. Tekmo proti Ciboni, ki je v zadnjem krogu dobila hrvaški derbi proti Zadru, je začel dobro, še sredi tekme držal stik s hrvaško zasedbo, v sredini tretje četrtine pa zašel v strelski mrk, iz katerega ni bilo več poti do zmage.

Po vodstvu domačih s 4:0 in 6:2 so povedli gostje, s trojko Domna Bratoža pa so domači izenačili na 9:9. Naslednje tri minute domači niso dosegli točke in gostje so ušli na 17:9. Sedem točk razlike je bilo po prvih desetih minutah, za dve pa se je zmanjšala ob polčasu. Sandi Čebular je v prvem polčasu devet točk in zelo pripomogel, da tekmeci niso bolj ušli.

S košem Čebularja je Tajfun po treh minutah nadaljevanja znižal zaostanek zgolj na dve točki (37:39), saj Zagrebčani v tem delu igre niso dosegli niti točke. Usodnejše pa so bile naslednje minute, v katerih se je skoraj povsem ustavil met domačih, saj je do izida 39:55 in 27. minute dve točki dosegel le Čebular, s 17 točkami prvi strelec tekme.

Tako da je bilo le vprašanje, s kako veliko razliko bodo Zagrebčani na koncu ugnali domače. Ekipa trenerja Damirja Mulaomerovića, ta je pred kratkim zamenjal Slavena Rimca, je dvoboj dobila s 22 točkami naskoka.

Tajfun bo v 16. krogu že v torek gostoval pri Krki, Cibono pa isti dan čaka obračun s Cedevito.