Thermometer Blue 0

Union Olimpija Nižni Novgorod

Torek, 26. 1. 2016, 19.45

Union Olimpija tudi teoretično brez osmine finala

Košarkarji Uniona Olimpije so v 4. krogu 2. dela evropskega pokala (skupina M) izgubili z Nižnim Novgorodom s 74:81 (18:30, 38:45, 58:63).

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli četrti poraz v drugem delu evropskega pokala. Na gostovanju v Rusiji pri Nižnem Novgorodu so izgubili s 74:81.

Ljubljančani, ki v drugem delu še nimajo zmago, so dva kroga pred koncem izgubili tudi teoretične možnosti za preboj v osmino finala. Tako bosta zadnji dve tekmi le formalnega značaja; naslednji teden doma proti slovitemu Maccabiju iz Tel Aviva in 10. februarja pri Unicsu v Kazanu.

Union Olimpija je z Nižnim Novgorodom izgubila še drugič v zadnjih šestih dneh. V Stožicah so Rusi zmagali z 79:73, tudi tokrat pa so tehtnico na svojo stran nagnili šele v zaključku obračuna.

Glede na to, da so zeleno-beli nastopili brez treh standardnih igralcev - Ronaldsa Zakisa, Gregorja Hrovata in Mitje Nikolića - so se favorizirani domači zasedbi dobro upirali. V prvem polčasu so si sicer privoščili delni izid 0:16, ki je Nižni Novgorod pripeljal do prednosti 14 točk, v nadaljevanju pa so zaostanek ujeli in na začetku zadnje četrtine za kratko tudi povedli (64:63). V zaključku so imeli domači vseeno dovolj kakovosti, predvsem pa razpoloženega Victorja Rudda (28 točk, indeks 31), da so zanesljivo prišli do druge zmage v drugem delu.

Največ točk za Union Olimpijo je dosegel kapetan Saša Zagorac (18 točk, za dve točki 9:10, trojke 0:5), 14 jih je zbral Sava Lešić (met iz igre 5:7), 12 Vasilije Vučetić (met za dve točki 6:7) in 11 Miha Lapornik (5 podaj).