21.47

Miami Heat Boston Celtics Rajon Rondo Dwyane Wade LeBron James

Sreda, 30. 5. 2012, 21.47

Rondovih 44 točk premalo za zmago

Tudi drugo tekmo finala vzhodne konference severnoameriške košarkarske lige NBA med Miamijem in Bostonom so dobili domačini iz Floride. Tokrat so strli odpor gostov šele v podaljšku.

Tekma kariere Rajona Ronda, ki je dal 44 točk in imel 10 asistenc in osem skokov, ni bila dovolj za zmago Boston Celticsov na drugi tekmi finala vzhodne konference lige NBA. Miami Heat so v drugi četrtini zaostajali za 15 točk, ob polčasu 46:53. Po odmoru je sledil preobrat: če je dal Dwyane Wade v prvem polčasu le dve točki, jih je dal tretji četrtini 12 in domači so povedli 81:75. Miami je zgrešil kar 16 prostih metov, a bi vseeno lahko zmagal že po rednem delu srečanja, če bi LeBron James (34 točk) zadel ob zvoku sirene. Dve minuti pred koncem podaljška je Rondo za vodstvo zadel trojko, nakar so James, Udonis Haslen in Wade hladnokrvno nanizali nekaj košev za zmago 115:111 in vodstvo v seriji 2:0.

Če so po prvi tekmi, še v taboru Miamija trdili, da niso igrali dobro, so bili nad tokratno predstavo navdušeni oboji. "To je bila ena najboljših tekem, ki sem jo kdajkoli igral. Toliko lažje je to reči, če jo zmagaš, a res je bila neverjetna," je izpostavil Shane Battier. "Poslušajte, igrali smo odlično. Fantom sem povedal, da smo igrali res dobro. Igrali smo s srcem, morda le nismo ves čas igrali dovolj pametno. Gotovo pa lahko nekaj stvari popravimo. Za petkovo tekmo bomo bolje pripravljeni," je strnil trener Bostona, Doc Rivers. "Dokazal je, zakaj je eden najboljših organizatorjev igre v ligi," je svojega tekmeca - Ronda - pohvalil Mario Chalmers, ki pa tudi sam ni odigral slabo (22 točk). "Rondo je bil naravnost neverjeten. Njegova tokratna predstava bo šla v anale," je dodal LeBron James. Bolj redkobeseden je bil Rajon Rondo sam: "Izgubili smo. To je to."

Tretja tekma bo v noči iz petka na soboto. V finalu zahodne konference je rezultat med San Antonio Spurs in Oklahomo City Thunder prav tako 2:0.