Evroliga Klemen Prepelič Anthony Randolph Alen Omić Jaka Blažič Real Madrid Barcelona Budućnost Podgorica

Evroliga, 4. krog

Blažič z Barcelono po odlični zadnji četrtini do druge zmage

Klemen Prepelič in Anthony Randolph | Klemen Prepelič in Anthony Randolph sta z Real Madridom še neporažena. | Foto Vid Ponikvar

Klemen Prepelič in Anthony Randolph sta z Real Madridom še neporažena.

Četrti krog evrolige sta s turškim derbijem v Istanbulu odprla Anadolu Efes in Fenerbahče. Zmage so se po preobratu veselili košarkarji Efesa z 89:83. Real Madrid Klemna Prepeliča in Anthonyja Randolpha je gostil Budućnost Alena Omića in zanesljivo slavil z 89:55. Barcelona Jake Blažiča se je srečala z Darussafako in slavila z 79:71.

Real Madrid je po štirih odigranih srečanjih v evroligi še vedno neporažen. Anthony Randolph je na tekmi proti Budućnosti v 21 minutah dosegel enajst točk, zbral je še šest skokov in eno podajo, ukradel je eno žogo. Klemen Prepelič je na parketu prebil 15 minut in dosegel dve točki. V statistiko je vpisal še skok, štiri podaje, pridobil je eno žogo, a je eno tudi izgubil. Na drugi strani je bil Alen Omić z desetimi točkami drugi strelec Budućnosti, ki je tudi po tekmi četrtega kroga še brez uspeha. Omić je odigral slabih 24 minut, do dvojnega dvojčka sta mu zmanjkala dva skoka.

Jaka Blažič je bil na delu v petek, ko je s katalonskim klubom gostoval pri Darussafaki. Barcelona je po zaslugi odlične zadnje četrtine, ki jo je dobila z 21:7, dosegla drugo zmago v tej sezoni. Slovenski košarkar je na parketu preživel 25 minut, dosegel je pet točk, ujel je prav toliko odbitih žog, v statistiko je vpisal še eno podajo.