23.02

poročilo Olimpija

Sreda, 21. 10. 2015, 23.02

Prvi evropski poraz za Ljubljančane

Košarkarji Uniona Olimpije so v 2. krogu evropskega pokala (skupina A) izgubili z Nanterrom z 72:85 (15:28, 42:49, 57:67).

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli prvi poraz v evropskem pokalu. Po tesni zmagi v uvodnem krogu proti italijanskemu tekmecu iz Trenta so morali v drugem krogu na gostovanju v predmestju Pariza priznati premoč Nanterru, ki je slavil s 85:72. Za Ljubljančane je to prvi poraz po štirih zaporednih zmagah v ligi Aba in evropskem pokalu.

Varovanci trenerja Gašperja Potočnika, ki so v zadnjih nastopih presenetili z visoko zmago proti Krki in uspehom sredi Beograda proti Crveni zvezdi, tokrat niso imeli pravih možnosti za uspeh. Že v uvodni četrtini so si nabrali dvomestni zaostanek, ki ga v nadaljevanju niso znali obrniti v svojo prid.

V drugi četrtini so razliko znižali na nekaj košev, a ker jim met z razdalje ni stekel, je bil poskus preobrata obsojen ne neuspeh. Odločitev o zmagovalcu je bila znana že na začetku zadnjega dela, ko se je razlika povzpela na 79:60.

Pri zeleno-belih sta največ točk dosegla Sava Lešić (18 točk, 5 skokov) in Zach Wright (14 točk, 5 podaj, 8 skokov, 6 izgubljenih žog).

Union Olimpija bo z nastopi v evropskem pokalu nadaljevala naslednji teden, ko jo v Stožicah čaka obračun z nemško ekipo iz Bonna.