Sobota, 6. 8. 2016, 19.18

Pripravljalni turnir slovenske košarkarske reprezentance

Belgijce zamrznili na minus 30

slovenija portugalska kosarkarska reprezentanca kosarka košarka | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenska košarkarska reprezentanca je v Celju na drugi prijateljski tekmi visoko ugnala Belgijce.

Spet se je predstavil tudi najboljši slovenski košarkar Goran Dragić, ki je bil z devetimi podajami prvi asistent. V drugem polčasu sta prvikrat priložnost dobila Žan Mark Šiško in Vlatko Čančar. Končni rezultat je bil kar 89:59 v slovensko korist. Zoran Dragić je prispeval 16, Edo Murić pa 15 točk.

Trenutno slovenska reprezentanca šteje 16 košarkarjev, kvalifikacije za evropsko prvenstvo pa se bodo začele 31. avgusta. Ob Sloveniji bodo v skupini še Ukrajina, Kosovo in Bolgarija.

Kako je potekala prva tekma proti Portugalski?

Zmaga ni bila vprašljiva niti eno sekundo tekme. Še posebej ne na začetku, ko je Slovenija začela v najmočnejši zasedbi, vključno z Goranom Dragićem, ki pa je igral le slabih pet minut in vknjižil dve točki. V nadaljevanju je debitant na slovenski klopi Igor Kokoškov priložnost ponudil vsem fantom. Prvi slovenski strelec je bil Klemen Prepelič z 11 točkami, Gašper Vidmar in Žiga Dimec sta zbrala po pet skokov.