21.02

New York Knicks Milwaukee Bucks Beno Udrih Goran Dragić Goran Dragić Houston Rockets

Ponedeljek, 26. 3. 2012, 21.02

Pomembna zmaga za Houston in Dragića

Goran Dragić je s svojim Houstonom vknjižil pomembno zmago v boju za uvrstitev v končnico lige NBA. Slovenski košarkar je spet pridno polnil svojo statistiko. Manj uspešen je bil Beno Udrih.

Dragić, ki je tekmo začel v prvi peterki, je odigral 31 minut in v tem času dosegel 14 točk, štiri skoke, deset podaj ter po eno blokado in ukradeno žogo. "Izjemna zmaga. V prvih dveh četrtinah smo igrali zelo slabo. Po premoru pa smo v drugem polčasu zaigrali bistveno bolje in si priborili zmago. Na srečo je tudi moj gleženj dobro in bom nared za naslednjo tekmo z Dallasom, s katerim imamo neporavnane račune," je prek Twitterja povedal Dragić.

V NBA je zaigral tudi Beno Udrih, ki je z Milwaukee Bucks gostoval pri New York Knicks in izgubil z 80:89. Slovenski košarkar je odigral 21 minut tekme in v tem času v statistiko vpisal devet točk, tri skoke in tri podaje. Junak večera je pri kratkohlačnikih, ki so imeli na seznamu poškodovanih dva velika zvezdnika Amara Stoudemira in Jeremyja Lina, postal Carmelo Anthony.

"Danes smo odigrali tekmo, ki smo jo enostavno morali dobiti. In sam sem skušal narediti vse, kar je bilo v moji moči, da bi nam uspelo. K sreči nam tudi je," je po tekmi dejal Anthony, ki je k zmagi prispeval 28 točk. New York Knicks so po zmagi proti Milwaukeeju še korak bližje nastopu v končnici prvenstva NBA.

Liga NBA, 26. marec:

Houston Rockets : Sacramento Kings 113:106* Patterson 24, Scola 18, Dragić 14 točk, 10 podaj in 4 skoki v 31 minutah; Cousins 38, Thornton 27

New York Knicks : Milwaukee Bucks 89:80 Anthony 28, Chandler in Davis po 13; Dunleavy 26, Udrih 9 točk, 3 skoki in 3 podaje v 21 minutah

Toronto Raptors : Orlando Magic 101:117 Forbes 21, Calderon 18; Anderson 28, Howard 23

Washington Wizards : Detroit Pistons 77:79 Crawford 20, Wall 14; Stuckey 24, Prince 18

Charlotte Bobcats : Boston Celtics 95:102 Henderson 21, Mullens 18; Prince 36, Garnett 24

Indiana Pacers : Miami Heat 105:90 Granger 25, Collison 20; James in Wade po 24

New Jersey Nets : Utah Jazz 84:105 Green 20, Williams 17; Millsap 24, Jefferson 19

Chicago Bulls : Denver Nuggets 91:108 Watson 17, Boozer, Korver in Lucas po 14; Lawson 27, Affalo 22

Los Angeles Clippers : New Orleans Saints 97:85 Paul 25, Griffin 20; Aminu 15, Landry 14