5 let, 1 mesec

jadranska liga liga ABA Olimpija Mega Leks

Petek, 20. 11. 2015, 19.07

Olimpija v zadnji četrini izgubila konkurenčnost

Košarkarji Uniona Olimpije so v 11. krogu lige Aba izgubili z Mega Leksom z 89:99 (27:22, 47:43, 69:69).

Negativni niz Uniona Olimpije se nadaljuje. Varovanci trenerja Gašperja Potočnika so izgubili petič zapored v ligi Aba in devetič v zadnjih desetih tekmah v evropskem pokalu oziroma regionalnem tekmovanju.

Tokrat so jim mero v Stožicah vzeli košarkarji Mega Leksa, ki so zmagali z 99:89. Ljubljančani so tako zdrsnili na izkupiček 4-7 in se pomaknili proti dnu razpredelnice.

Union Olimpija je podobno kot med tednom na gostovanju v Italiji dobro odigrala del tekme, ne pa vseh štirideset minut. Tako je na primer ob koncu prvega polčasa, dokler je trojke metala 70-odstotno (7:10), vodila s 44:33, ko pa ji met z razdalje ni šel več od rok (v nadaljevanju trojke 4:15), se je razlika hitro stopila. Tako so gostje na začetku drugega polčasa nadoknadili zaostanek (53:54), v zadnji četrtini pa tudi uveljavili kakovost ter daljšo klop, ki je bila tokrat pri zeleno-belih še posebej kratka, saj so manjkali poškodovani Zach Wright, Blaž Mahkovic in Saša Zagorac.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu lige Aba gostila Metalca, vmes pa jo v torek čaka še obračun v evropskem pokalu doma s francoskim Nanterrom.