Zlatorog Hopsi Helios Suns Krka Šenčur Tajfun

Torek, 16. 2. 2016, 12.57

Olimpija se noče spominjati zadnjega pokala

Rabuza

S prvimi tekmami četrtfinala se začenja boj za prvo domačo košarkarsko lovoriko v letu 2016. Med sodelujočimi moštvi jih ima pokalno lovoriko v vitrinah pet. Kakšna so pričakovanja osmerice?

V 26 izvedbah pokala v samostojni Sloveniji je tega osvojilo pet različnih moštev. Močno z 19 naslovi prevladuje Union Olimpija, v zadnjih dveh sezonah pa so pokalno lovoriko prvič v zgodovini osvojili košarkarji novomeške Krke.

V boju za naslov ostaja še osem moštev, ki se bodo v četrtfinalu v dveh dneh pomerila dvakrat, skupni zmagovalci pa se bodo uvrstili na zaključni turnir v Hali Tivoli, ki bo potekal od petka do nedelje.