Torek, 6. 12. 2022, 7.47

Luka Dončić razpoložen po veliki zmagi

Luka Dončić Maxi Kleber | Luka Dončić se je veselil zmage. | Foto Reuters

Luka Dončić se je veselil zmage.

Nasmejan obraz Luke Dončića po koncu obračuna s Phoenix Suns je povedal vse o tem, kako se je odrezal s soigralci pri Dallas Mavericks. Veselil se je prepričljive zmage ter bil zadovoljen s tem, da je že drugo tekmo zapored presedel zadnjo četrtino na klopi in nekoliko privarčeval z močmi.

Luka Dončić
Sportal Dončiću se je smejalo, ponižali so najboljšo ekipo zahoda

Dallas Mavericks so se poigrali z vodilno ekipo zahodne konference Phoenix Suns (130:111). Če so na uvodu v sezono izgubili prav proti njim in zapravili prednost 22 točk, si takšnega scenarija tokrat niso dopustili.

Ob polčasu so vodili s 67:41 in do konca držali vajeti v svojih rokah. Luka Dončić je pokazal novo odlično predstavo, ki jo je končal pri 33 točkah, šestih skokih in osmih asistencah. Ta podvig mu je uspel v 29 minutah, zadnjo četrtino pa je ob visoki prednosti Dallasa spremljal s klopi. Na vprašanje po koncu dvoboja, ali bi se v prihodnje lahko navadil na takšne scenarije, ki mu omogočajo počitek v zadnjem delu igre, je Luka z nasmeškom na obrazu odgovoril: "Oh, ja. Zelo vesel sem, zlasti ker je bilo drugo tekmo zapored."

Vlatko Čančar Luka Dončić
Sportal Slovenski reprezentant v drugem svetu, kot ga je vajen

Luka odgovoril na očitek, da ne mara košarkarjev Phoenixa

Predvsem je bil vesel tega, da so preskočili kakovostno zasedbo: "Oni so ena najboljših ekip v ligi. Imajo dobro moštvo. Pokazali smo, da lahko igramo, kadar smo dobri v obrambi."

Na vsakem obračunu med tema dvema moštvoma je čutiti napetost. V zadnji sezoni je bilo v končnici že ogromno besednih obračunov, ki se nadaljujejo tudi v tej sezoni. Zlasti med Luko Dončićem in Devinom Bookerjem. V eni izmed obrambnih akcij je član Suns udaril slovenskega košarkarja po roki, ta pa se mu je oddolžil z besednim napadom.

Tudi ob koncu polčasa, ko je zadel trojko, je zmajeval z glavo in ob tem gledal proti klopi Phoenixa. Po zmagi se je eden od predstavnikov sedme sile dotaknil tega dogodka in pripomnil, da je videti, da Luka ne mara košarkarjev Phoenixa. "Grem tekmo za tekmo. Veliko govorjenja prihaja s klopi. Morda zaradi tega," je pripomnil Luka.

A med tekmo mu udarcev niso zadajali le košarkarji Phoenixa. Po nesreči jih je skupil v eni od akcij, ko je Maxi Kleber poskušal v obrambi blokirati Mikala Bridgesa, ob tem pa je Dončić prejel udarec in nekoliko krvavel pod očesom. "Oko je dobro. Maxi se mi ni opravičil," je v smehu dejal Luka in nato odgovoril na vprašanje, ali je nemškega košarkarja kaj vprašal na to temo. "Sem, potem mi je napisal sporočilo."

Počitka pa košarkarji Dallas Mavericks ne bodo imeli, saj jih že danes čaka pot v Denver, kjer se bodo ponoči pomerili z Denver Nuggets našega Vlatka Čančarja.