Liga NBA Luka Dončić Luka Dončić Dallas Mavericks

Sobota, 27. 10. 2018, 6.01

Liga NBA, 26. oktober

Dončić najbolj vroč med vsemi, a ni imel razloga za nasmeh

Luka Dončić vs Toronto Raptors | Luka Dončić je bil z 22 točkami najboljši strelec tekme. | Foto Reuters

Luka Dončić je bil z 22 točkami najboljši strelec tekme.

Košarkarji Dallas Mavericks so v noči na soboto gostovali pri neporaženem Torontu in tudi njim ni uspelo zadati poraza moštvu iz Kanade (107:116). Teličkom ni pomagala niti nova izvrstna predstava Luke Dončića, ki je bil prvi strelec tekme.

Na zadnji tekmi proti Atlanti je Dallas izjemno začel tekmo in po prvi četrtini vodil z 42:22, na koncu pa celo moral priznati poraz ekipi z vzhoda. Proti najbolj vroči ekipi z začetka sezone Toronto Raptors je bila zgodba drugačna. Dallas je v prvi četrtini zaostajal že za 17 točk, na kar je na sceno stopila naveza Luka DončićWesley Matthews in pripeljala Dallas na vsega pet točk zaostanka (55:60) – Luka je v drugi četrtini dosegel osem točk.

Ob koncu tretje četrtine je prišel Dallas na vsega -1 pri 89:90, a je bil to labodji spev ekipe iz Teksasa.

Toronto je spet odskočil, zadržal prednost do konca in se veselil že šeste zmage v sezoni ter ostaja še naprej neporažen.

Luka Dončić
Sportal Lastnik Dallasa je bil zaradi Dončića izjemno nervozen

Luka prvi strelec obračuna, a je bilo to premalo za tretjo zmago

Pri gostih, ki tokrat niso mogli računati na poškodovanega Dennisa Smitha jr. (proti Atlanti si poškodoval gleženj), je bil najbolj vroč prav Dončić. Z 22 točkami (met za 3 točke 4/6, za 2 3/8, prosti meti 4/4) je bil celo prvi strelec tekme, a ni dočakal končnega veselja. To je bila njegova druga najboljša strelska predstava, potem ko je ob zmagi proti Minnesoti dosegel 26 točk. Na parketu je od košarkarjev Dallasa spet prebil največ minut (36), v tem času pa še petkrat skočil in vknjižil štiri asistence ter tri izgubljene žoge.

Pri Torontu je bil strelsko najbolj razpoložen nekdanji član San Antonio Spurs Kawhi Leonard, ki je dosegel 21 točk. Eno manj je k zmagi prispeval Kyle Lowry, ki se je lahko pohvalil še z 12 asistencami. V poraženem moštvu pa je bil najbolj raznovrsten center DeAndre Jordan, ki je v statistiko vpisal 18 točk, 15 skokov in 5 asistenc.

Dallas je po petih tekmah pri dveh zmagah, pot do nove pa bodo košarkarji iz Teksasa iskali v noči na ponedeljek, ko bodo gostili Utah Jazz.

Izjemno predstavo je v noči na soboto spisal Kevin Durant, ki je bil z 41 točkami in devetimi skoki ter petimi asistencami gonilna sila prvakov Golden State Warriors ob zmagi nad kratkohlačniki iz New Yorka.

Drugi slovenski predstavnik v ligi NBA Goran Dragić bo na delu danes ponoči, ko bo z Miamijem doma pričakal košarkarje Portlanda.

Damian Lillard
Sportal Lakersi prekinili zmagoviti niz Denverja, Lillard z 41 točkami zagospodaril v gosteh