28. 2. 2015,
18.41

Goran Dragić Goran Dragić Zoran Dragić Beno Udrih Miami Heat Memphis Grizzlies

Sobota, 28. 2. 2015, 18.41

Kljub nori zadnji četrtini Dragićevim tesen poraz proti vodilnim, Udrihovi uspešni

Košarkarji Miami Heat, v zadnji četrtini so dosegli 39 točk, so z 91:93 priznali premoč vodilnemu moštvu lige Atlanta Hawks. Goran Dragić je k zmagi prispeval 6 točk. Udrihovi ugnali Minnesoto.

Atlanta, ki je doma pustila štiri košarkarje – Al Horford je ostal ob ženi, ki je ravno rodila, Pero Antić, DeMarre Carroll in Jeff Teague pa so dobili prost večer –, je v Miamiju prišla do 47 zmage sezone. Gostje so vodili praktično celotno tekmo, v zadnjo četrtino so krenili z enajstimi točkami prednosti, a se je Miami na koncu približal le na dve točki razlike. Devetnajst sekund pred koncem so slednji vodili za sedem točk (92:85), tudi dve trojki Luol Denga in Maria Chambersa nista bila dovolj za zmago Miamija, saj je vmes Millsap zadel enega od dveh prostih metov.

Pri Miamiju je bil najbolj razpoložen Dwayne Wade, ki je končal pri 22 točkah, Hassan Whiteside jih je dodal 14 točk, v statistiko pa vpisal zanj rekordnih 24 skokokov. Goran Dragić je v dobrih 35 minutah prispeval šest točk, dodal še tri skoke in šest podaj, medtem ko Zoran, ki je bil v ekipi, ni stopil na parket. Najbolj zaslužen, da je zmaga odšla v Atlanto je bil z 22 točkami Paul Milsap, Nemec Dennis Schroder jih je dodal 16 točk. Miami ostaja sedmi na vzhodu.

Izenačen je bil tudi zaključek v Minnesoti, kjer je Španec Marc Gasol dosegel dvojni dvojček s 27 točkami in 11 skoki ter devet točk v nizu v zadnjih štirih minutah. Njegov soigralec Mike Conley (17 točk) je s trojko pol minute pred koncem po izenačenju na 95:95 goste povedel v vodstvo, 11 sekund pred koncem pa je zadel še oba prosta meta za prednost treh točk. Tonny Allen je po neuspešnem napadu nato s prostega meta postavil končni izid. Beno Udrih je v 13 minutah dosegel osem točk ter po eno podajo in skok. S tem je Memphis končal naporen teden s tremi zmagami in porazoma proti ekipama Clippers in Kings. Novinec Andrew Wiggins (25) je bil najučinkovitejši igralec zadnjeuvrščene ekipe zahodnega dela lige, Memphis je drugi.