Thermometer Blue 0

Golden State Warriors Houston Rockets

Četrtek, 31. 12. 2015, 19.46

Golden State zmore tudi brez Curryja

Tudi brez poškodovanega Stephena Curryja je Golden State v košarkarski ligi NBA na gostovanju ugnal Houston.

Košarkarji v ligi NBA so odigrali šest tekem. Novo zmago so dosegli Golden State Warriors, ki so s 114:110 slavili v Houstonu in dokazali, da lahko zmagajo tudi brez poškodovanega Stephena Curryja. Najboljši strelec je bil Klay Thompson z 38 točkami, Draymond Green se je izkazal s trojnim dvojčkom - 10 točk, 11 skok in 16 podaj.

Golden State je izstopal predvsem s kolektivno igro, o čemer priča kar 35 asistenc. Na drugi strani sta bila najboljša James Harden s 30 točkami in Dwight Howard z 21 točkami in 13 skoki.

Tekma se je odločala v drugem polčasu. Gostje so polčas dobili za dve točki, odločilna pa je bila končnica tretje četrtine, v kateri je Golden Stateu uspel delni izid 10:0. Houston se je pet minut pred koncem približal na tri točke razlike, gostje pa so odgovorili s serijo 8:0 in si spet priigrali mirno končnico in na koncu 30. zmago v novi sezoni.

Andre Drummond je dosegel 23 točk in 18 skokov ob zmagi Detroita nad Minnesoto s 115:90. Reggie Jackson je dodal 19 točk in devet podaj, Kentavious Caldwell-Pope pa je 19 od skupno 22 točk dosegel v drugem delu. Russell Westbrook pa je dosegel kar 36 točk in 12 podaj za zmago Oklahoma City Thunder s 110:106 nad Phoenixom.