22.22

Goran Dragić Goran Dragić Houston Rockets San Antonio Spurs Liga NBA

Petek, 20. 1. 2012, 22.22

Dragić z izjemno potezo rešil Houston (video)

Kyle Lowry in Goran Dragić sta v zadnji četrtini skupaj prispevala 16 točk (zadela sta šest od 11 metov) in Houston Rockets so s 105:102 premagali San Antonio Spurs.

Houston Rockets po slabem začetku sezone (tri zmage, sedem porazov) igrajo vse bolje in bolje. Zmaga 105:102 nad San Antonio Spurs je njihova šesta zaporedna. Kevin Martin je bil s 25 točkami njihov prvi strelec, a v odločilni četrtini sta bila ključna Kyle Lowry in Goran Dragić. Prvi je srečanje končal s 14 točkami in osmimi podajami, slovenski reprezentant pa je v 24 minutah prispeval 14 točk. Pod košem je ob odsotnosti Tima Duncana dominiral Samuel Dalembert, ki je imel 12 točk in šest blokad. Če so Rockets na prejšnji tekmi v zadnji četrtini dali le sedem točk (pa vseeno zmagali), so jih tokrat dosegli kar 28 (imeli so 59-odstoten met iz igre).

San Antoniu se odstotnost lažje poškodovanega Duncana ni posebej poznala, saj ga je s svojo najboljšo tekmo v kateri (25 točk in 10 skokov) odlično zamenjal Tiago Splitter, ki je razlog za poraz pojasnil takole: "Ta poraz težko sprejmemo. Igrali smo zelo dobro, a v zadnjih minutah so Rockets zadevali neverjetne mete." Pohvalo si je s strani prvega zvezdnika Houstona, Kevina Martina, zaslužil tudi Dragić: "Fantje so v zadnji četrtini igrali odlično. Kyle je bil odličen, Goran je igral odlično. Tudi v obrambi smo pokazali svoj maksimum. Za to mago smo res grizli."

Liga NBA, 21. januar:

Atlanta Hawks : Cleveland Cavaliers 121:94 Johnson 25, Smith 8, 11 sk.; Irving 18, Thompson 16

New York Knicks : Denver Nuggets 114:119 Anthony 25, 10 sk., Fields 18, Shumpert 18; Gallinari 37, Harrington 24

Miami Heat : Philadelphia 76ers 113:92 Bosh 30, James 28, 9 sk.; Williams 22, Turner 16

Detroit Pistons : Portland Trailblazers 94:91 Stuckey 28, Prince 17; Aldridge 25, Felton 20, 9 as.

New Jersey Nets : Oklahoma City Thunder 74:84 Williams in Brooks po 14, Humphries 12, 16 sk.; Durant 20, 15 sk., Westbrook 21

Chicago Bulls : Charlotte Bobcats 95:89 Boozer 23, 9 sk., Deng 22, Asik 6, 15 sk.; Henderson 22, 9 sk., Mullens 17

Memphis Grizzlies : Sacramento Kings 128:95 gay 23, Speights 12, 15 sk.; Fredette 20, Cousins 19, 11 sk.

New Orleans Hornets : Dallas Mavericks 81:83 Landry 19, Okafor 16, 17 sk.; West in Odom po 16, Terry 12

Houston Rockets : San Antonio Spurs 105:102 Martin 25, Lowry 14, Dragić 14, 4 as., 2 sk. (24 min); Spliter 25, 10 sk., Parker 24, 13 as.

Utah Jazz : Minnesota Timberwolves 108:98 Millsap 26, 9 sk., Jefferson 18, 12 sk.; Rubio 17, 11 as., Love 15