Goran Dragić Goran Dragić Beno Udrih Houston Rockets Golden State Warriors

Petek, 20. 4. 2012, 18.30

Dragić prekinil negativni niz "raket"

V noči na nedeljo je bilo v NBA osem obračunov. Goran Dragić je s Houston Rockets premagal Golden State Warriors, Beno Udrih pa z Milwaukee Bucks letos skromne New Jersey Nets.

Slovenski košarkar Goran Dragić nadaljuje uspešne predstave v dresu severnoameriškega moštva NBA Houston Rockets, ki je v domači dvorani gostilo Golden State Warriors. Dragić, ki je tokrat zbral 18 točk, sedem podaj ter po tri skoke in ukradene žoge, je bil vnovič najboljši košarkar svoje ekipe, ki je slavila pomembno zmago z 99:96. "Rakete" so tako v domači dvorani Toyota Center na krilih razpoloženega Dragića prekinile niz šestih zaporednih porazov in teoretično še ostajajo v boju za končnico prvenstva NBA. Da bi se košarkarji Houstona vseeno uvrstili v končnico, pa morajo premagati Miami Heat in New Orleans Hornets, Phoenix Suns mora do konca rednega dela izgubiti še eno tekmo, Utah Jazz pa še dve.

Courtney Lee je bil z 20 točkami najboljši strelec pri zmagovalcih. "Nujno smo potrebovali to zmago, saj smo po nizu porazov čutili ogromen pritisk. Zdaj spet lahko razmišljamo o končnici, čeprav bomo morali zmagati v Miamiju. Upajmo, da nam bo uspelo," si je po zmagi oddahnil Luis Scola, ki je k uspehu dodal 13 točk. Gostje so imeli zaradi poškodb na voljo le osem igralcev, najboljši pa je bil Klay Thompson s 24 točkami

Uspešen je bil tudi Beno Udrih v dresu Milwaukee Bucks, ki so prav tako doma gostili New Jersey Nets in zmagali s 106:95. Junak tekme v dresu domačih je bil Brandon Jennings s 30 točkami, Udrih pa je sicer odigral 10 minut srečanja, a v tem času v statistiko vpisal zgolj po en zgrešeni met za dve in za tri točke. Tudi Milwaukeeju ne kaže dobro za končnico, saj so njegovi neposredni tekmeci na vzhodu Philadelphia 76ers sinoči po podaljšku premagali Indiano, tako da zdaj za njimi tri tekme do konca zaostajajo za tri zmage. Jennings je sicer za zmagovalce dosegel 30 točk, od tega je v odločilnem delu tekme trikrat zadel trojko. "Zadnje čase mi met za tri ni stekel. Na srečo so se stvari danes popravile in to mi vliva samozavest," je dejal Brandon Jennings.

Nobenih skrbi za končnico pa nimajo Chicago Bulls; tokrat so premagali Dallas Mavericks s 93:83 in se učvrstil na vrhu vzhodne konference. Luol Deng z 22 in Richard Hamilton z 19 točkami sta bila najbolj razpoložena pri zmagovalcih, tekmeci pa so tokrat igrali brez Jasona Kidda in Jasona Terryja, nemški zvezdnik Dirk Nowitzki je zbral 17 točk.

Liga NBA, 21. april:

Houston Rockets : Golden State Warriors 99:96 Lee 20, Dragić 18, 7 as., 3 sk. v 41 minutah; Thompson 24, Rush 19

Milwaukee Bucks : New Jersey Nets 106:95 Jennings 30, Ilyasova 17, 17 sk., Udrih 0 v 10 minutah; Wallace 18, Brooks 17

Phoenix Suns : Denver Nuggets 107:118 Brown 28, Gortat 18; Lawson 29, Afflalo 19

Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 106:109* West 32, Hansbrough 17; Brand 20, Williams 19

Miami Heat : Washington Wizards 84:86 Miller in Chalmers 16, Pittman 12; Martin 22, Seraphin 17

Chicago Bulls : Dallas Mavericks 93:83 Deng 20, Hamilton 19; Nowitzki 17, Beaubois 16

Memphis Grizzlies : Portland Trailblazers 93:89 Gay 21, Mayo 14; Hickson 23, Crawford 21

Utah Jazz : Orlando Magic 117:107* Jefferson in Harris po 21; Nelson 23, Richardson in Anderson 21