7 let, 12 mesecev

NCAA

Nedelja, 1. 4. 2012, 11.46

Bruc povedel Kentucky v finale s Kansasom

Končuje se t. i. marčevska norija ("march madness") - končnica ameriške univerzitetne košarkarske lige NCAA. V finale so se uvrstili Kentucky Wildcats in Kansas Jayhawks.

V finalu prvenstva najboljših košarkarskih študentskih ekip onstran Atlantika (NCAA) se bodo pomerili sedemkratni prvaki Kentucky Wildcats in izzivalci Kansas Jayhawks. Košarkarji Kentuckyja so v prvem sobotnem polfinalu premagali Louisville (69:61), zmagovalec drugega polfinalnega obračuna Kansas pa je ugnal Ohio State (64:62). Igralec tekme je bil bruc Anthony Davis z 18 točkami, 14 skoki in petimi blokadami. "Naredili smo korak naprej do svojih sanj, do izpolnitve našega cilja. V ponedeljek moramo priti na tekmo z veliko energije." Kansas, ki je imel v rednem delu sezone štiri zmage manj od Kentuckyja, je naslov osvojil že štirikrat, nazadnje leta 2008. Finalni obračun tako imenovane marčevske norosti, "march madness", turnirja ameriške košarkarske študentske lige NCAA bo v noči s ponedeljka na torek po srednjeevropskem času v New Orleansu. Igrajo na stadionu moštva lige NFL, New Orleans Saints. Polfinalni tekmi si je v živo ogledalo 73 tisoč ljudi.