Anna Van der Breggen BTC City Ljubljana Anastazija Čursina Eugenija Bujak Urša Pintar Hanna Nilsson Rossella Ratto

Sobota, 31. 8. 2019, 18.16

GP de Plouay 2019

Svetovni prvakinji kolesarska klasika v Bretaniji

Svetovna kolesarska prvakinja Nizozemka Anna van der Breggen je dobila enodnevno dirko svetovne serije GP de Plouay. Najboljša članica slovenske ekipe BTC City Ljubljane je bila na 21. mestu Rusinja Anastazija Čursina.

Van der Breggnova je prišla na cilj z 11 sekundami prednosti pred Američanko Coryn Rivero, ki je čez cilj popeljala večjo skupino. Tretje mesto je pripadlo Nizozemki Amy Pieters.

Anastazija Čursina je zaostala 11 sekund, toliko kot tudi na 24. mestu Urša Pintar. Italijanka Rossella Ratto je bila 50., zaostala je 6:35 minute. Preostali članici ljubljanskega moštva Slovenka Eugenia Bujak ter Švedinja Hanna Nilsson dirke nista končali.