17.49

kolesarstvo Simon Špilak Michael Albasini

Sobota, 3. 5. 2014, 17.49

Špilak zadržal rumeno majico vodilnega, Mezgec osmi (video)

Švicar Michael Albasini je z zmago v 4. etapi dosegel že svojo tretjo etapno zmago na 68. kolesarski dirki po Romandiji. Slovenec Simon Špilak je etapo končal v glavnini in zadržal rumeno majico.

Predzadnja etapa letošnje dirke je bila krožna. Štart in cilj etape je bil v Fribourgu, medtem ko so morali kolesarji prekolesariti 6 krogov. Tokrat je glavnina na petnajstem kilometru 174 kilometrov dolge etape dovolila pobeg skupini petih kolesarjev. Jan Bakelants (Omega Pharma-Quick Step), Alexis Vuillermoz (Ag2r-La Mondiale), Michael Albasini (Orica-GreenEdge), Jean Marc Marino (Cannondale) in Thomas Voeckler (Europcar) je bila peterica, ki je imela vseskozi skoraj 6 minut prednosti pred glavnino.

Šestdeset kilometrov do cilja (2 kroga) je njihova prednost še vedno znašala 5 minut. Ubežniki so bili dobro na poti saj so imeli 30 kilometrov do cilja še 3 minute in pol prednosti pred glavnino. Na čelu slednje so se trudili čim hitreje kolesariti kolesarji ekip Giant-Shimano in Lampre-Merida, medtem ko so kolesarji ekip Sky in Katjuša le skrbeli, da so imeli svoja kapetana v ospredju.

Na zadnjem vzponu v zadnjem krogu Voecklerju, Albasiniju in Bakelantsu nista mogla več slediti Marino in Vuillermoz. Slednja je glavnina ulovila, medtem ko je preostala trojica ubežnikov uspela v cilj prikolesariti pred glavnino.

Že tretje etapne zmage na letošnji dirki se je veselil 33-letni Michael Albasini. Z 2. in 3. mestom v etapi sta se morala tokrat zadovoljiti Thomas Voeckler in Alexis Vuillermoz.

Šprint glavnine za 4. mesto, ki je zaostala 9 sekund, je dobil Italijan Davide Appollonio. Luka Mezgec je zasedel 8. mesto. V glavnini sta etapo končala tudi Simon Špilak in Christopher Froome, ki se bosta v nedeljski posamični vožnji na čas pomerila med seboj za zmago v skupnem seštevku.