Peter Sagan kolesarska dirka

Ponedeljek, 7. 8. 2017, 18.30

Sagan še naprej zmaguje

Peter Sagan | Foto Reuters

V Bredi na Nizozemskem se je začela kolesarska dirka BinckBank tour, preizkušnja svetovne serije, ki se je še lani imenovala Eneco tour. Prvo, 179 kilometrov dolgo etapo s ciljem v Venrayu je v sprintu dobil zvezdnik tega športa Slovak Peter Sagan, ki je bil v zaključku za las močnejši od Nemca Phila Bauhausa in Danca Magnusa Corta Nielsna.

Na sedemdnevni dirki je močna sprinterska konkurenca, na njej se v karavano vrnil tudi sprinterski junak Toura (pet zmag) Nemec Marcel Kittel, ki pa se tokrat ni uvrstil med najboljšo deseterico, tako kot ne še nekateri drugi hitri kolesarji na čelu z Elio Vivianije, ki je le dan prej osvojil srebrno kolajno na evropskem prvenstvu v Herningu.

Na dirki je tudi številna slovenska zasedba. A David Per, Luka Pibernik, Marko Kump, vsi trije so dirkali v Herningu, Grega Bole, Jan Polanc in Kristijan Koren v prvi etapi niso bili med najboljšimi. Še najboljšo uvrstitev je z 42. mestom zabeležil Bole, Kump je bil 70., Koren 79., preostali pa so se v času zmagovalca razvrstili od 98. do 110. mesta.

Dirka je sicer najbolj po okusu specialistov za enodnevne klasike, v zadnjih treh letih jo je dvakrat dobil Belgijec Tim Wellens, enkrat pa Nizozemec Niki Terpstra. To zmago si zelo želita tudi olimpijski prvak Belgijec Greg Van Avermaet, ki je bil pred dvema letoma drugi, ter tudi Sagan, lani tretji.

V torek bo na dirki v Voorburgu na sporedu devet kilometrov dolg kronometer.