18.33

Grega Bole

Sobota, 4. 4. 2015, 18.33

Prvenec Künga med profesionalci, Bole 12.

Švicar Stefan Küng je na 42. klasični dirki za VN Limburga zabeležil svojo prvo zmago v profesionalni konkurenci. Grega Bole je zasedel 12. mesto.

Stefan Küng, kolesar BMC Racing teama, ki je bil odličen v konkurenci mlajših kategorijah, med drugim je v kronometru mlajših članov lani osvojil tretje mesto, je po pobegu unovčil svoje kronometrske sposobnosti in sam prišel na cilj.

Na 198 kilometrov dolgi preizkušnji je bil drugi Poljak Marcej Paterski, za Švicarjem je zaostal 27 sekund, z istim zaostankom je tretje mesto zasedel Belgijec Dylan Teuns.

Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice), edini slovenski predstavnik, je zaostal minuto in dve sekundi, zasedel pa je 12. mesto.