Mads Pedersen Matevž Govekar Dirka po Nemčiji

Nedelja, 25. 8. 2024, 18.13

Dirka po Nemčiji. 5. etapa

Pedersenu dirka po Nemčiji, Govekar v zadnji etapi 15.

Mads Pedersen | Mads Pedersen je zmagovalec Dirke po Nemčiji. | Foto Guliverimage

Mads Pedersen je zmagovalec Dirke po Nemčiji.

Danski zvezdnik Mads Pedersen (Lidl-Trek) je zmagovalec kolesarske dirke po Nemčiji. Dobil je tudi zadnjo etapo, s čimer je njegova ekipa zmagala v vseh petih etapah, potem ko je Danec poleg današnje slavil še v tretji, v preostalih treh pa je bil najboljši Italijan Jonathan Milan. Edini slovenski predstavnik Matevž Govekar je bil danes 15.

Štiriindvajsetletni Matevž Govekar (Bahrain Victorious) je štirikrat zabeležil uvrstitev med najboljšimi 15. V prologu prve etape je bil 13., v drugi osmi, v soboto pa je bil četrti. Največ časa v lovu na visoko skupno uvrstitev je izgubil v tretji etapi.

Skupno je dirko končal na 32. mestu, za Pedersenom pa je zaostal 1:05 minute. Danec je bil v seštevku petih etap za 22 sekund boljši od Nizozemca Dannyja van Poppela (Red Bull-BORA-hansgrohe) in 23 od Norvežana Tobiasa Johannessena (Uno-X Pro).

Za Pedersena je bila današnja zmaga v etapi od Annweiler am Trifelsa do Saarbrückna (182,7 km) skupaj s slavjem v generalni razvrstitvi 45. v karieri, obenem je šestič slavil na večdnevnih dirkah.