7. 7. 2022,
21.57

2 leti, 1 mesec

Thermometer Blue 0,03
Nika Bobnar Pija Galof Jaka Marolt Natan Gregorčič evropsko prvenstvo Matevž Govekar

Četrtek, 7. 7. 2022, 21.57

EP v kolesarstvu, mlajše kategorije

Na EP v kolesarstvu za mlajše kategorije brez slovenskega presežka

Matevž Govekar | Matevž Govekar je osvojil 19. mesto. | Foto Grega Valančič/Sportida

Matevž Govekar je osvojil 19. mesto.

Prvi dan evropskega prvenstva v cestnem kolesarstvu za mlajše kategorije v portugalski Anadii slovenska reprezentanca v vožnjah na čas (22 km) ni posegla po vidnejših uvrstitvah. Še najvišje je s 14. mestom posegla Nika Bobnar v kronometru mlajših članic (U23).

Naslov evropske prvakinje med mlajšimi članicami je pripadel Nizozemki Shirin van Anrooij, srebrna je bila Italijanka Vittoria Guazzini, bronasta pa Francozinja Marie Le Net. Tekmovalo je 28 kolesark.

Pri mlajših članih je slavil 19-letni Belgijec Alex Segaert pred Hrvatom Franom Miholjevićem in Francozom Eddyjem Le Huitouzejem. Matevž Govekar, sicer član Bahrain-Victoriousa, je bil 19. z zaostankom 1:50 minute. Na startu je bilo 43 tekmovalcev.

Med mladinci (U19) se lahko z naslovom evropskega prvaka pohvali Luksemburžan Mathieu Kockelmann. Natan Gregorčič je bil 18, Jaka Marolt pa 22. med 52 nastopajočimi.

Med mladinkami pa je slavila Nemka Justyna Czapla, edina Slovenka med 35 mladinkami, Pija Galof, je 22 km dolgo preizkušnjo končala končala na 19. mestu.

Prvenstvo bo potekalo do nedelje, na vrsti pa so še cestne dirke.

Sportal Kakšna predstava Tadeja Pogačarja! Po šesti etapi že v rumenem!