gorsko kolesarstvo Gorsko kolesarjenje Monika Hrastnik

Sobota, 9. 7. 2022, 14.47

gorsko kolesarstvo, svetovni pokal, lenzerheide

Monika Hrastnik za las brez stopničk

Monika Hrastnik | Monika Hrastnik je v Švici končala na četrtem mestu. | Foto Matic Ritonja/Sportida

Monika Hrastnik je v Švici končala na četrtem mestu.

Najboljša slovenska gorska kolesarka v spustu Monika Hrastnik je na četrti tekmi svetovnega pokala v švicarskem Lenzerheideju zasedla četrto mesto. Prepričljivo najboljša je bila Francozinja Myriam Nicole.

Osemindvajsetletnica iz Lepe Njive je bila že v petkovi razvrstitveni vožnji tretja, danes pa je za malenkost zaostala za zmagovalnim odrom, prvim po lanskem juniju v avstrijskem Leogangu.

Dvakratna zaporedna evropska prvakinja je za tretjim mestom, ki ga je zasedla Italijanka Eleonora Farina, zaostala za 1,8 sekunde. Precej hitrejši pa sta bili zmagovalka Nicolova in vodilna v skupnem seštevku, Švicarka Camille Balanche. Slednja je za Francozinjo zaostala štiri sekunde in pol, a imela hkrati štiri sekunde naskoka pred Farino.

Švicarka zanesljivo v skupnem vodstvu

V skupnem seštevku je Balancheva ohranila 100 točk naskoka pred Nicolovo, Hrastnikova pa je s šestega napredovala na peto mesto. V tej sezoni je bila 28-letnica v francoskem Lurdu deveta, v Fort Williamu na Škotskem enajsta ter v avstrijskem Leogangu peta. Pred dvema tednoma je v Mariboru ubranila naslov evropske prvakinje.

Tretja zmaga v sezoni za Pierrrona

V Lenzerheideju so se pomerili tudi moški, tretjič v sezoni pa je zmagal Francoz Amaury Pierron. Slavil je tudi v Lurdu in Fort Williamu, v Leogangu pa je bil tretji. Drugo mesto je danes pripadlo Kanadčanu Finnu Ilesu, ki je zaostal 1,4 sekunde, tretji pa je bil legendarni Južnoafričan Greg Minnaar z zaostankom 1,7 sekunde.

Med najboljšimi 60 finalisti ni bilo slovenskih predstavnikov. Žak Gomilšček je s 97. časom izpadel v petkovih kvalifikacijah, Jure Žabjek pa ni startal.

V nedeljo se bo program tekmovanj v Švici zaključil z obema preizkušnjama v olimpijskem krosu. Nastopila bo tudi Tanja Žakelj.