7 let, 12 mesecev

Buffalo Sabres Detroit Red Wings

Petek, 2. 12. 2011, 16.17

V Chicagu toča golov

V hokejski ligi NHL so si lahko oboževalci športa na tekmi Chicago - New York Islanders obliznili prste, saj so videli kar devet golov, za nameček pa so zmagovalca odločili kazenski streli.

Hokejisti Detroita gostovali v Buffalo in z zmago s 4:1 vknjižili že sedmo zaporedno zmago v ligi, ki jih je pripeljala na prvo mesto v centralni skupini. Zmago so gostom priigrali vratar Jimmy Howard s 27 obrambami ter Jakub Kindl, Johan Franzen in Valtteri Filppula, ki so zadeli že v prvi tretjini. Pavel Dacjuk je minuto in 17 sekund pred koncem poskrbel za končni izid, ko so gostitelji zamenjali vratarja s šestim igralcem v polju.

Na zahodu in v severozahodni skupini še vedno vodi Minnesota, ki ima s 33 točkami dve ceč od Detroita. V Minneapolisu so gostitelji s 4:2 odpravili New Jerey. Dany Heatley, Kyle Brodziak in Casey Wellman so za odločilne tri gole potrebovali le dobre tri minute in zaostanek 0:1 spremenili v trdno vodstvo. Brodziak je v zadnjem delu zadel še enkrat.

Dve tekmi sta se končali po kazenskih strelih. Chicago je doma s 5:4 ugnal Otočane iz New Yorka, edini gol iz kazenskega strela pa je dosegel Jonathan Toews. V Coloradu pa je bil junak zmage gostiteljev nad St. Louisom Ryan O'Reilly, ki je najprej poskrbel za izenačenje na 2:2, nato pa zadel še kazenski strel, že pred tem pa je bil pri prvem golu svoje ekipe tudi podajalec.

Edmonton je odpravil Columbus s 6:3 in prekinil serijo treh porazov. Prvi hattrick v karieri je dosegel Ryan Jones. Philadelphia pa je doma izgubila z Anaheimom po podaljšku s 3:4.

Liga NHL, 2. december:

Buffalo Sabres : Detroit Red Wings 1:4 Hecht 54.; Kindl 9., Franzen 14., Filppula 15., Dacjuk 59.

Minnesota Wild : New Jersey Devils 4:2 Heatley 4., Brodziak 7., 57., Wellman 9.; Parise 3., Kovalčuk 14.

Chicago Blackhawks : New York Islanders 5:4* Brunette 11., Smith 27., Toews 39., Sharp 46.; Okposo 5., Moulson 15., Parenteau 41., Niederreiter 49.

Colorado Avalanche : St.Louis Blues 3:2* Hejduk 14., O'Reilly 50.; Shattenkirk 9., Berglund 26.

Edmonton Oilers : Columbus Blue Jackets 6:3 Eberle 1., Jones 42., 49., 60., Smid 47., Hemsky 56.; Letestu 19., Dorsett 30., 52.

Anaheim Ducks : Philadelphia Flyers 3:4** Cogliano 9., Selanne 11., Gordon 27.; Jagr 36., 45., Hartnell 57.