19.19

Rok Tičar Žiga Jeglič Jan Muršak CSKA Moskva Medveščak Zagreb liga KHL Slovan Bratislava Sibir Novosibirsk Metallurg Novokuzneck

Sobota, 8. 11. 2014, 19.19

Tičar zadel, a loterija Medveščaku, CSKA do dveh točk

Hokejisti CSKA so po kazenskih strelih premagali Lokomotivo Jaroslavl. Medveščak je brez Marcela Rodmana po kazenskih strelih z 2:1 premagal Slovan. Rok Tičar je izenačil na 1:1.

Moskovčani so na obračunu na domačem terenu kaj hitro "izgubili" kapetana Aleksandra Radulova, ki si je že v 11. minuti prislužil kazen - predčasno pot v slačilnico -, a jih izključitev ni zmedla. Na začetku druge tretjine so v razmiku dobre minute prek Romana Ljubimova in Damirja Žafjarova povedli z 2:0. Prednost dveh zadetkov so držali vse do 55. minute, ko je zaostanek znižal Geoff Platt, ki je 23 sekund pred iztekom rednega dela izsilil podaljšek. Gledalci v podaljšani igri zadetka niso videli, tako da so zmagovalca odločili kazenski streli, po katerih je zmago doma obdržal Ljubimov.

Jan Muršak je igral dobrih 17 minut, trikrat streljal, dobil devet od 16 sodniških metov in v loteriji zapravil kazenski strel. CSKA ostaja na drugem mestu lige, le tri točke pred njim je vodilni SKA iz Sankt Peterburga, ki je z 1:4 izgubil proti dvakratnemu zmagovalcu lige KHL moskovskemu Dinamu.

Slovan in Medvšečak po loteriji

Slovan iz Bratislave je pred domačimi gledalci po kazenskih strelih (1:2) izgubil proti Medveščaku. Zagrebčani – Marcela Rodmana ni bilo v postavi – so z zadetkom Pascala Pelletiera povedli že v šesti minuti in minimalno prednost držali vse do 54. minute, ko je Mark Flood storil prekršek za najstrožjo kazen. Rok Tičar je z uspešno izvedenim kazenskim strelom izenačil na 1:1, imel dobrih 20 sekund pred koncem rednega dela na voljo še kazenski strel za vodstvo, a plošček ni končal za hrbtom zanesljive pridobitve med vratnicama Hrvatov Marka Owuye. Sledil je podaljšek, nato pa kazenski streli, ko domači trije hokejisti, tudi Rok Tičar, niso bili natančni, zmago pa je medvedom zagotovil Pelletier.

Strelec edinega Slovanovega zadetka je igral 14 minut in pol, sprožil tri strele, dobil štiri od desetih sodniških metov. Žiga Jeglič je na ledu preživel dobrih 11 minut in enkrat ustrelil.

Medveščak in Slovan s 34 točkami zasedata deseto oziroma 11. mesto zahodne konference.