8 let, 3 mesece

HDD Olimpija Red Bull Salzburg liga EBEL

Nedelja, 12. 10. 2014, 20.23

Rdeči biki v Ljubljani dobili, kar so iskali

Olimpija je v desetem krogu lige EBEL gostila Salzburg in vknjižila še osmi poraz. Hokejisti iz Salzburga so v Tivoliju slavili s 3:1 in prekinili negativni rezultatski niz.

Salzburžani so v Ljubljano prišli z jasnim ciljem – prekiniti niz treh porazov – in pri tem jim je lahko pomagala skorajda vsa ekipa z izjemo poškodovanega Andreasa Kristlerja. Ljubljanski tabor pa je pred obračunom čakalo mešanje peterk, saj je petkov obračun proti Beljaku zahteval tri žrtve. Soigralcem niso mogli pomagati Rok Leber, Gregor Koblar in Igor Cvetek, Miha Pesjak pa prav tako še ni pripravljen na igro. V prvo peterko sta se tako preselila Aleš Mušič in David Planko, v drugi napad Jure Sotlar, medtem ko je Tadej Snoj zapolnil vrzel v tretjem.

Vse so prihranili za konec

Palice so prvi ogreli gostje, najbolj resno je zapretil Brett Sterling, a je Andy Chiodo plošček suvereno ujel. Še naprej so bili bolj aktivni Salzburžani, medtem ko so si zmaji prvi pravi strel priigrali šele v osmi minuti, ko je poskušal Anže Ropret, a mu ni uspelo premagati slovenskega reprezentanta Luke Gračnarja.

Bolj ko se je tretjina bližala polovici, bolj nevarni so postajali rdeči biki. Blizu zadetka je bil Manuel Latusa, ki se je sprehodil skozi ljubljansko obrambo, vendar je ljubljanskemu čuvaju mreže plošček z drsalko še uspelo odbiti. Je bil pa Kanadčan nemočen v dinamični 19. minuti, ko so Ljubljančani pozabili na Briana Faheyja, ki je z razdalje zadel za 1:0. A veselje je trajalo le pol minute. Jure Sotlar je z desne lepo podal pred gol do samega Gala Korena, ki mu ni bilo težko zadeti. Ko se je že zdelo, da bosta moštvi kljub prevladi oklepnikov iz Mozartove prestolnice na odmor odšli rezultatsko izenačeni, je Alexander Cijan popeljal goste v vodstvo in postavil izid tretjine.

Mreži sta mirovali

Premoč rdeče-belih se je nadaljevala tudi v drugem delu tekme, Chiodo je moral v prvih petih minutah kar nekajkrat posredovati. Na drugi strani je imel lepo priložnost za izenačenje Matt White, ki je neoviran pridrsal po levi, a streljal mimo vrat. V 29. minuti so imeli domači prvič na tekmi igralca več, vendar je power-play ostal neizkoriščen. Že ob izenačenih močeh je Ljubljančanom ušel nekdanji zmaj John Hughes, vendar njegov strel s sredine krogov ni našel cilja, kot tudi ne poskus pred golom osamelega Aleša Mušiča, ki odbitka po strelu Hunterja Bishopa z razdalje ni pospravil za hrbet Gračnarja. Gostje so pritisnili v zadnjem delu tretjine, ko se je na kazenski klopi hladil Kyle Medvec, vendar je Andy Chiodo – v 40. minutah je zbral 39! obramb, Olimpija pa je streljala le 12-krat – zmaje držal v igri.

Zagnano, a brez uspeha

Zadnja tretjina se je začela s hitro izključitvijo na domači strani, prekršek Mihe Logarja pa je izkoristil kapetan Matthias Trattnig in s strelom pod prečko na semaforju izpisal rezultat 1:3. Olimpija se je na vse pretege trudila uloviti priključek in bila bolj nevarna. Priložnosti so si pripravili Tadej Snoj, ki se je znašel sam pred Gračnarjem, Žiga Pešut in Matt White, vendar je 20-letni slovenski vratar ostal nepremagan. Domači so ob koncu poskušali še brez vratarja, a se rezultat ni spremenil.

Ljubljančani tako ostajajo prikovani na dno, točkovni zbir – na desetih tekmah so zbrali zgolj štiri točke – bodo poskušali izboljšati, kar bo vse prej kot lahko, že v torek, ko v slovensko prestolnico prihaja moštvo z vrha Linz.