20.47

liga KHL CSKA Moskva Jan Muršak Metallurg Magnitogorsk

Ponedeljek, 9. 2. 2015, 20.47

Pred "slovenskim" spopadom Muršakovi ugnali aktualne prvake

Nova tekma, nova zmaga CSKA Moskve, ki je bil tokrat v gosteh z 1:3 boljši od aktualnega prvaka Kontinentalne hokejske lige Metallurga iz Magnitogorska.

Jan Muršak in soigralci po slabem tednu klubskega premora nadaljujejo v zmagovitem ritmu. Tokrat so na gostovanju pri lanskoletni zmagoviti "Magnitki" (trenutno tretjemu moštvu vzhoda) v žep pospravili 44. zmago na 53. tekmi sezone. Gostitelji so sicer v 22. minuti povedli, a CSKA se je z dvema zadetkoma odličnega Francoza Stephana Da Coste, ki mu je obakrat podal Aleksander Radulov, na zadnji odmor odpravil s prednostjo zadetka. V zadnjem delu so hokejisti Metallurga lovili izenačenje in morebitni podaljšek, a je njihove upe 20 sekund pred koncem z zadetkom v prazno mrežo pokopal Vladimir Žarkov, ki je za peto zaporedno zmago postavil končni rezultat 1:3.

Slovenski napadalec je na ledu preživel 15 minut in pol, sprožil en strel in dobil štiri od šestih sodniških metov. Njegovo moštvo je še vedno na vrhu lestvice, pred najbližjim zasledovalcem SKA iz Sankt Peterburga ima 11 točk prednosti in dve odigrani tekmi manj. Naslednji obračun CSKA-jevce čaka v sredo, ko bodo gostili Slovan Roka Tičarja in Žige Jegliča.