Thermometer Blue 0,06

slovenska hokejska reprezentanca risi SP v hokeju 2019 Ivo Jan Južna Koreja Kazahstan

Torek, 30. 4. 2019, 14.41

Poročilo s tekme Južna Koreja : Slovenija

Dve minuti in pol za preobrat in prvi poraz Slovencev v zgodovini z Južno Korejo

Slovenija Južna Koreja svetovno prvenstvo v hokeju 2019 | Slovenci so na drugi tekmi izgubili z Južno Korejo, ki je rise premagala sploh prvič v zgodovini. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenci so na drugi tekmi izgubili z Južno Korejo, ki je rise premagala sploh prvič v zgodovini.

Slovenska hokejska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina A) v kazahstanskem Nursultanu na svoji drugi tekmi izgubila z Južno Korejo s 3:5 (3:1, 0:3, 0:1) in doživela še drugi poraz.

Slovenija Južna Koreja svetovno prvenstvo v hokeju 2019
Sportal Selektor po novi ničli prevzel odgovornost za poraz #video #foto

Slovenska hokejska reprezentanca je svetovno drugoligaško prvenstvo začela slabo; po porazu proti Kazahstanu, ki je kot gostitelj tekmovanja veljal za enega favoritov, so se opekli tudi s Korejci. Ti so se izkazali za trdno in žilavo ekipo, ki je izkoristila slovensko neučinkovitost ter tako prišla do sploh prve zmage na sedmi medsebojni tekmi.

Poraz je prišel v najslabšem trenutku, Slovenci imajo zdaj precej majhne možnosti za želeno prvo ali drugo mesto na turnirju, ki vodita med elito. Tolažijo se lahko le s tem, da je bilo lani v Budimpešti podobno, po uvodnih porazih pa so bili na koncu do zadnje minute zadnje tekme še v igri za napredovanje.

Slovenski tekmeci so sicer dobili uvod, preživeli prvo kazen in nato dosegli prvi gol, nadaljevanje prve tretjine pa je bilo v znamenju Slovenije.

Fotogalerija SP, 2. krog (Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida):

1 / 58

Po strelu Matica Podlipnika po novem "power-playu" je pred vrati Matta Daltona v mrežo preusmeril David Rodman. Podobno je bilo v 13. minuti, ko je imela Slovenija spet na ledu igralca več. Od daleč je močno meril Blaž Gregorc, vratar Koreje je plošček le dobil, pridrsal je Ken Ograjenšek in ga zabil v gol. Nato je udaril slovenski prvi napad in po začetni podaji Anžeta Kopitarja do Rodmana je ta na drugi strani našel Roberta Saboliča, ki mu ni bilo težko zadeti za 3:1. Takrat si stotnija slovenskih navijačev v sicer skoraj povsem prazni veliki dvorani ni mislila, da je bil to zadnji slovenski zadetek na tekmi.

Slovenci so po prvi tretjini vodili s 3:1 ... | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Slovenci so po prvi tretjini vodili s 3:1 ... Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Nadaljevanje je bilo namreč bistveno slabše. Slovenci so dajali vtis, da so z mislimi že pri vknjiženih treh točkah, a njihovi tekmeci še zdaleč niso bili premagani. Matija Pintarič v slovenskem golu je imel vse več dela, ki ga je opravljal dobro do usodnega obdobja med 28. in 31. minuto. V zgolj dveh minutah in pol so Korejci kar trikrat matirali slovensko obrambo in poskrbeli za šok, po katerem si izbranci Iva Jana niso več opomogli. Za 3:3 so sicer sodniki šli pogledat videoposnetek, za 4:3 pa je slovenskega vratarja Hyusnooo Kim presenetil s strelom od daleč.

... nato pa v dveh minutah in pol druge tretjine prejeli tri zadetke in na koncu izgubili s 3:5. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida ... nato pa v dveh minutah in pol druge tretjine prejeli tri zadetke in na koncu izgubili s 3:5. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Zadnja tretjina je bila sicer slovenska - vsaj po posesti ploščka, priložnostih in strelih. Skupno na tekmi je bilo na koncu razmerje 44-24 za Slovenijo, samo v tem delu igre pa 20-7. A kaj, ko niti en plošček ni šel v mrežo Daltona. Korejci so se zbrano branili, Slovenci jalovo napadali, že dve minuti pred koncem potegnili iz vrat Pintariča, kar pa so njihovi tekmeci v zadnji minuti hladnokrvno izkoristili za potrditev zmage.

Slovence naslednja tekma čaka v četrtek, 2. maja, ko bodo ob 12. uri po slovenskem času igrali z Belorusijo.

Kaj so v slovenskem taboru povedali po porazu?

Slovenija Litva svetovno prvenstvo v hokeju 2019 Kazahstan
Sportal Slovenci obstali, Litva se poslavlja, Kazahstan in Belorusija v elito

SP, divizija I, skupina A, 2. krog

Torek, 30. april
Južna Koreja : Slovenija 5:3 (1:3, 3:0, 1:0)
1:0 K. Kim 5. (S. Kim), 1:1 D. Rodman 9. (Podlipnik, Kopitar, PP1), 1:2 Ograjenšek 13. (Gregorc, Magovac, PP1), 1:3 17. Sabolič (D. Rodman, Kopitar), 2:3 Won Jun Kim 28. (Park, Jeon), 3:3 Sangwook Kim 30. (PP1), 4:3 H. Kim 31. (W. Kim, Y. Lee), 5:3 S. Shin 60. (Plante, EN)
Streli: Kor 24 (6,11,7); Slo 44 (14,10,20)
Kazni: Kor 12 (6,4,2); Slo 4 (0,4,0)
Izjave po tekmi

Postava Slovenije: Pintarič, Gračnar; Kovačević, Podlipnik, Sabolič, Kopitar, D. Rodman; Gregorc, Magovac, Kuralt, Verlič, Ograjenšek; Pretnar, Repe, Pance, Goličič, Drozg; Štebih, Kalan, Zajc, Čimžar, Hebar. Selektor: Ivo Jan.

Postava Koreje: Dalton, Y. Lee; Plante, W. Kim, Ahn, K. Kim, S. Kim; D. Lee, Regan, Sangwoo Shin, Cho, Sanghoon Shin; H. Kim, Song, C. Lee, Jeon, J. Park; Choi, H. Kim, S. Park, Y. Lee, W. Kim. Selektor: Jim Paek.