Thermometer Blue 0

HDD Olimpija liga EBEL Sapa Fehervar Žiga Pance Aleš Kranjc Sabahudin Kovačević Miha Verlič Luka Gračnar

Petek, 1. 1. 2016, 14.11

Olimpija je leto 2016 začela sijajno

Liga EBEL ne počiva niti na prvi dan novega leta. Ljubljanska Olimpija je leto začela na domačih tleh in v Tivoliju premagala Sapo Fehervar.

Po tem, ko so ljubljanski hokejisti v zadnji tekmi lanskega leta skoraj pripravili prvovrstno presenečenje in še pol minute pred koncem proti Linzu vodili z 1:0, a nato izgubili po kazenskih strelih, so v prvi tekmi novega leta prišli do zmage. V Tivoliju so, čeprav so bili zelo oslabljeni, prvič v sezoni premagali Sapo Fehervar z 2:1 in prišli do osme zmage v tej sezoni.

Trener Fabian Dahlem tokrat ni mogel računati na prvega vratarja Oliviera Roya, ki ga je med vratnicam odlično zamenjal Tomaž Trelc (24 obramb), na kar tri pomembne člene v napadu Rolanda Kaspitza, Nika Pema in Anžeta Ropreta (vse naj bi pestile poškodbe rok) ter dveh branilcev Fabiana Scholza, ki bo zaradi zloma roke odsoten dlje časa, in Boštjana Groznika. Nekaj sto navijačev je v 28. minuti razveselil Gregor Koblar, ki se je nepričakovano odločil za strel in matiral Zoltana Hetenyja, Daniel Koger je tik pred drugim odmorom izenačil, v 45. minuti pa je bil po strelu Maksa Selana z razdalje na pravem mestu Jure Sotlar, ki je odločil zmagovalca.

Olimpijo nova tekma čaka v nedeljo, ko bo gostovala pri Bolzanu.

Salzburg kot prvi v končnico, Beljak se ne ustavlja

Pomembne točke in osmo zaporedno zmago je dosegel Beljak Mihe Verliča (zadel za vodstvo s 4:2) in slavljenca Žige Panceta – danes je upihnil 27 svečk. Korošci so s 6:4 premagali Bolzano in se povzpeli na peto mesto. Salzburg Luke Gračnarja (ubranil je 33 od 34 strelov) si je s suvereno zmago nad Dornbirnom kot prvi priigral končnico. Gradec, v kadru je bil od slovenskih branilcev le Sabahudin Kovačević, je z 1:3 izgubil na Dunaju, Celovčani so tesno, s 4:3 premagali predzadnji Innsbruck, črna krila iz Linza pa so po kazenskih strelih izgubila z Znojmom.