Petek, 1. 12. 2017, 6.15

Liga NHL, 30. november

Anže Kopitar osvojil prestolnico ZDA #video

Los Angeles Washington NHL | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so s slovenskim reprezentantom Anžetom Kopitarjem na gostovanju premagali Washington Capitals s 5:2. To je bila tretja zaporedna zmaga Kraljev, ki so v prestolnici ZDA v zadnji minuti prazno mrežo gostiteljev zatresli kar dvakrat.

Hokejisti iz Kalifornije so se v noči na petek veselili v dvorani Capital One Arena. Premagali so Washington s 5:2. Čeprav so dvakrat zaostajali, obakrat po zadetkih 25-letnega Rusa Jevgenija Kuznecova, so na koncu slavili s prepričljivo razliko. "To je bil dvoboj napak. Izkoristili so več naših kot mi njihovih, zato smo izgubili," je po porazu modroval trener Washingtona Barry Trotz

Kako je Los Angeles premagal Washington?

Po treh zaporednih zmagah je moral priznati premoč tekmecu. To je bil ravno Los Angeles, za katerega je kapetan Anže Kopitar odigral več kot 21 minut. V tem obdobju je trikrat streljal na vrata gostiteljev, a mu je vratar vedno preprečil veselje. Slovenec, ki je v tej sezoni v izjemni formi, se kljub izdatni zmagi s 5:2 ni vpisal na seznam strelcev oziroma podajalcev.

Še nikoli ni bil tako utrujen

Junak večera je postal Marian Gaborik. Slovak je zadel v polno dvakrat in se na seznam strelcev vpisal prvič, odkar se je vrnil po poškodbi. "Washington je zelo dobra ekipa. Zelo težko je igrati proti njim. Še nikoli med dvobojem nisem bil tako utrujen. Počutil sem se, kot da bi se vso tekmo boril pred našimi vrati z Ovečkinom,'' je branilec Los Angelesa Drew Doughty izpostavil obračun z ruskim asom Aleksom Ovečkinom, ki se proti Kraljem ni vpisal med strelce.

Dvoboj se je v korist gostov zasukal na sredini srečanja, ko je Los Angeles v pičlih devetih sekundah poskrbel za odločen preobrat. Najprej je na 2:2 izenačil Jonny Brodzinski, ki je izkoristil napako vratarja domačinov Bradena Holtybja, le devet minut pozneje pa se je sam pred vrati Washingtona znašel Jussi Jokinen in dosegel strelski prvenec v tej sezoni. Zadetka se je razveselil še toliko bolj, saj ga je dosegel na rojstni dan hčerke. Los Angeles je povedel s 3:2.

Jevgenij Kuznecov je dvakrat premagal Jonathana Quicka, a to ni pomagalo Washingtonu do zmage. | Foto: Reuters Jevgenij Kuznecov je dvakrat premagal Jonathana Quicka, a to ni pomagalo Washingtonu do zmage. Foto: Reuters

Washington je skušal izenačiti, a je bil Jonathan Quick - na koncu je zbral 27 obramb - nepremagljiv. V zadnji minuti, ko so šli gostitelji na vse ali nič, sta prazno mrežo zatresla Gaborik in Tyler Toffoli, ki je postavil končni rezultat 5:2.

Kralji bodo v noči na soboto gostovali v St. Louisu.

Liga NHL, 30. november:

Washington Capitals : Los Angeles Kings 2:5
Kuznecov 5., 22.; Gaborik 12., 60., Brodzinski 31., Jokinen 31., Toffoli 60.
Anže Kopitar (Los Angeles) je na ledu prebil 21 minut in 38 sekund. Na vrata je streljal trikrat.

Detroit Red Wings : Montreal Canadiens 3:6