Toronto Maple Leafs liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Nedelja, 30. 10. 2022, 6.14

Liga NHL, 29. oktober

Zadovoljstvo asistenta Kopitarja in Kraljev #video

Anže Kopitar Los Angeles Kings | Anže Kopitar je k zmagi LA Kings nad Torontom s 4:2 prispeval dve asistenci. | Foto Guliver Image

Anže Kopitar je k zmagi LA Kings nad Torontom s 4:2 prispeval dve asistenci.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja so v domači dvorani pričakali Toronto Maple Leafs in jih premagali s 4:2. Slovenski as je k peti zmagi na deseti tekmi sezone prispeval dve podaji − za izenačenje na 1:1 in tisto ob zmagovitem golu za 3:1.

Srečanje se v Crypto.com Areni v Kaliforniji ni začelo po željah domačih, John Tavares je v 11. minuti goste popeljal v vodstvo, a v začetku druge tretjine je stekel power-play domačih. Po asistencah Kopitarja in Kevina Fiale je izenačil Adrian Kempe. Le nekaj minut zatem pa je sledil še drugi gol Kraljev z igralcem več, za 2:1 je zadel Viktor Arvidsson.

Ni bilo še konec učinkovite tretjine Kalifornijcev, v 35. minuti je na 3:1 zvišal Gabriel Vilardi, ki je tudi s pomočjo Kopitarjeve podaje zadel še na tretji zaporedni tekmi. Gostom je prek Pierra Engvalla uspelo znižati rezultat še pred drugim odmorom in napovedati zanimivo zadnjo tretjino. V začetku te se je med strelce vpisal še Fiala in postavil končnih 4:2. Toronto je pritisnil, iskal gol priključka, a Calvina Petersena (26 obramb) ni več premagal.

Vrhunci srečanja:

"Mislim, da nimamo bolj samozavestnega fanta od njega. Lepo je to videti. Za njim je nekaj težkih, negotovih let, zato je takšen začetek dober tako zanj kot za ekipo," je Vilardija po zmagi pohvalil Kopitar. Kanadski center je trenutno pri sedmih zadetkih in 11 točkah, kar je v obeh kategorijah največ med Kralji.

Ti po peti zmagi sezone zasedajo sedmo mesto zahodne konference, s štirimi točkami več vodi Vegas. Zdaj se podajajo na krajšo turnejo, v gosteh bodo igrali s St. Louis Blues (1. november),  Dallas Stars (2. november) in Chicago Blackhawks (4. november). Naslednjo domačo tekmo bodo odigrali 6. novembra proti Florida Panthers.

Zach Hyman je k četrti zaporedni zmagi Edmontona prispeval dva gola. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Zach Hyman je k četrti zaporedni zmagi Edmontona prispeval dva gola. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Edmonton nadaljuje zmagovito, Kuemper zaklenil

Drugi na zahodu je Edmonton, ki je na derbiju večera s 3:2 strl Calgary, dva gola je k četrti zaporedni zmagi prispeval Zach Hyman. Tretji Dallas je s 3:6 izgubil z NY Rangers, kar je bil najvišji poraz večera.

S tremi goli so slavili še Washington Capitals. V gosteh so s 3:0 premagali Nashville. Blestel je Darcy Kuemper, ki je zaustavil vseh 34 strelov domačih in vknjižil prvi shutout, odkar se je pridružil Ovečkinovim. Tudi Montreal je pri St. Louisu − izgubil je četrtič zapored − zmagal z isto razliko, a padlo je precej več golov, kar 11, Christian Dvorak se je ob zmagi veselil še hat-tricka.

Darcy Kuemper je prvič, odkar je član Washingtona, zaklenil svoja vrata. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Darcy Kuemper je prvič, odkar je član Washingtona, zaklenil svoja vrata. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Prvaki zapravili lepo prednost

Prvaki iz Kolorada so na gostovanju pri NY Islanders v 29. minuti povedli s 3:0, na koncu pa domačim dopustili preobrat in izgubili (4:5). Najpozneje pridruženi član Seattle Kraken so četrti zaporedni poraz zadali Pittsburgh Penguins, ki jim ne gre po načrtih.

Najbolj tesno je bilo v Buffalu in Philadelphii. Prvi je gostil Chicago, zaostajal z 1:3, na koncu pa v podaljšku zmagal s 4:3. Letalci pa so proti Carolini vodili s 3:2, v podaljšku pa izgubili s 3:4.

Liga NHL, 29. oktober:

Los Angeles Kings : Toronto Maple Leafs 4:2
(Anže Kopitar je ob zmagi igral 21 minut in pol, prispeval dve podaji − za izenačenje na 1:1 in vodstvo s 3:1, enkrat streljal na gol, blokiral strel.)

Dallas Stars : New York Rangers 3:6
Florida Panthers : Ottawa Senators 5:3
San Jose Sharks : Tampa Bay Lightning 3:4
Buffalo Sabres : Chicago Blackhawks 4:3* - v podaljšku
Detroit Red Wings : Minnesota Wild 2:1
Philadelphia Flyers : Carolina Hurricanes 3:4* - v podaljšku
St. Louis Blues : Montreal Canadiens 4:7
New York Islanders : Colorado Avalanche 5:4