3 leta, 6 mesecev

Philadelphia Flyers Washington Capitals Braden Holtby

Sobota, 2. 11. 2013, 10.49

Frustrirani Letalci: izzivali pretepe, končali v bolnišnici (video)

Igralci Philadelphie so na domačem igrišču izgubili kar z 0:7 proti Washingtonu, s porazom so se težko sprijaznili. Tako so zakuhali kar nekaj pretepov, a na koncu sami končali z buškami in modricami.

Philadelphia tudi po zamenjavi trenerja še ni našla forme, ki bi jo vrnila v zgornji del lestvice, kjer si jo želijo videti tudi navijači. V noči na soboto so v lastni dvorani doživeli manjšo katastrofo, ko so proti Washingtonu izgubili kar z 0:7, ob tem pa so zadnji igrali brez prvega zvezdnika Aleksandra Ovečkina. Slabi rezultati počasi prihajajo do živega igralcem Philadelphie, kar se je pokazalo tudi proti Washingtonu. Medtem ko so hokejisti ekipe Capitals veselo polnili mreže, so se domači raje odločali za pretepe (na klopi za kaznovane so presedeli 99 minut, nasprotnik 65). Že v drugi tretjini se je novinec Stewe Downie spustil v pretep z Aaronom Volpattijem in ne le izgubil pretep, končal je v bolnišnici s pretresom možganov.

Še bolj pa je bilo zabavno v zadnji tretjini, ko se je v boksarskih vložkih spopadlo kar nekaj igralcev. In tudi vratarja. Pretep med čuvajema mreže je zakuhal Letalec Ray Emery, ki je v igro prišel šele sredi druge tretjine, ko je med vratnicami zamenjal Steva Masona. Vratar gostov Braden Holtby se niti ni želel spustiti v boksarki dvoboj, a mu na koncu ni ostalo drugega, kot da se brani. Emery, ki mu pretepi niso tuji, je na koncu prejel kar za 19 minut kazni. ''Ni se želel tepsti, vendar se mu dejal: 'Brani se','' je Emery potrdil, da je bil on krivec za obračun vratarjev, nato pa nadaljeval: ''Za našo ekipo je še en večer, poln frustracij. Enako velja za navijače, kar pa ne smemo več sprejeti. Te frustracije pridejo na dan prav s pretepi.''

V pretep se je spustilo še nekaj igralcev, med njimi tudi Vincent Lecavalier, ki ga redko vidimo v takšni vlogi, kar je dodatni dokaz, kako jezni so igralci Philadelphie. Kanadski veteran bi se moral v prihodnje držati predvsem podaj in zabijanja zadetkov, kar tudi zna najbolje, saj mu pretepi ne gredo najbolje od rok. Na obrazu je utrpel nekaj poškodb, izgubil pa je tudi zob ali dva …