8 let, 3 mesece

Jan Muršak CSKA Moskva Medveščak Zagreb liga KHL Salavat Julajev Ufa

Sobota, 8. 11. 2014, 19.19

CSKA-jev vihar v drugi tretjini odpihnil Salavat

Moskovska ekipa CSKA je po zaslugi učinkovite druge tretjine s 7:0 nadigrala hokejiste Salavat Julajev Ufa in se na vrhu izenačila s SKA. Medvešečak s 4:1 premagal Atlant.

Na prvi zadetek so gledalci v Moskvi čakali do 25. minute, ko je Andrej Stas gostitelje popeljal v vodstvo, nato pa je do konca tretjine sledila toča domačih zadetkov. Gostje (zasedajo peto mesto vzhoda) so spremljali strelsko simultanko CSKA-jevih hokejistov, in sicer so Lelanda Irvinga premagali Bogdan Kiselevich, Sergej Andronov, Vladimir Žarkov, Simon Hjalmarsson in Andrej Kuzmenko.

V zadnjem delu je suvereno zmago Moskve, ki je tokrat nastopila brez kaznovanega kapetana Aleksandra Radulova, z drugim zadetkom potrdil Hjalmarsson, med podajalce pa se je ob zadnjem zadetku vpisal tudi Jan Muršak. Slovenski napadalec je na ledu preživel 14 minut in 20 sekund, trikrat streljal in dobil devet od 15 sodniških metov. CSKA se je po novi zmagi na vrhu izenačil s SKA iz Sankt Peterburga, ki pa ima na računu tekmo manj.

Medveščak je brez Marcela Rodmana v postavi s 4:1 premagal Atlant Mitiši. Kot kaže, so Hrvati s švedskim vratarjem Markom Owuyo zadeli v polno, saj se je do zdaj izkazal na vseh štirih srečanjih, na katerih je zaigral. Zagrebčani so na zadnjih treh obračunih, ko je branil Owuya, slavili, ob svojem debiju, pa je v igro vstopil, ko je Mark Dekanich že prejel večino zadetkov. Medveščak se drži devetega mesta zahodne konference.