26. 5. 2008,
14.32

Ponedeljek, 26. 5. 2008, 14.32

Zmaga v Ukrajino, Debevec deseti

Na svetovnem pokalu z zračnim in malokalibrskim orožjem v Milanu sta v današnjem nastopu veter in dež močno krojila rezultate.

Rajmond Debevec je nekoliko zaostal že v ležečem položaju, najbolje se mu ni izšlo s prvo serijo stoje in čeprav je bil v klečečem položaju med najboljšimi, je s 1166 krogi zasedel deseto mesto z MK puško trojni položaj.

Potem ko je imel najboljši slovenski strelec vseh časov Debevec v nedeljskih eliminacijah streljanja z MK puško trojni položaj s 1175 doseženimi krogi tretji najboljši rezultat; najboljši je bil s 1179 krogi Američan Matthew Emmons, je vreme v današnjem nastopu 62 najboljših tekmovalcev iz eliminacij močno krojilo razplet.

Debevec je nekoliko zaostal že v ležečem položaju, najbolje se mu ni izšlo tudi s prvo serijo stoje, dosegel je samo 91 krogov, v klečečem položaju je bil med najboljšim, tako da mu je na koncu do finala najboljše osmerice zmanjkal en krog in je s 1166 krogi zasedel deseto mesto. V finalu je zmagal Ukrajinec Artur Ajvazjan, ki je vodil že po osnovnem nastopu.

V streljanju z zračno pištolo je pri moških zmagal Rus Vladimir Isakov, slovenski tekmovalci v tej disciplini niso nastopali, pri ženskah je bila najboljša Kitajka Wenjun Guo (Kit), Slovenka Majda Raušl pa se je s solidnim rezultatom 376 krogov uvrstila na 48. mesto.